اپل قصد دارد بیش از ۴۳۰ میلیارد دلار در طی ۵ سال آینده بر روی اشتغال زایی در آمریکا سرمایه‌گذاری کند

اپل قصد دارد بیش از ۴۳۰ میلیارد دلار در طی ۵ سال آینده بر روی اشتغال زایی در آمریکا سرمایه‌گذاری کند

تیم‌کوک اعلام نمود که او قصد دارد یک سرمایه گذاری ۴۳۰ میلیارد دلاری را در زمینه افزایش میزان خلاقیت در تمام ۵۰ یالت آمریکا به راه بیندازد. همینطور او می خواهد یک کمپ جدیدی برای خود اپل در کارولینای شمالی نیز تأسیس کند. اپل در سال ۲۰۱۸ از قصد خود برای این سرمایه گذاری خبر داده بود که بنابراین حالا باید گفت که این کمپانی در میانه راه خود در رسیدن به هدف های مشخص شده می باشد.

به جای آن که این کمپانی بخواهد بر اساس گفته های قبلی ۳۵۰ میلیارد دلار تا ۲۰۲۳ سرمایه‌گذاری کند، حالا با اعلام سرمایه گذاری بیش از ۴۳۰ میلیارد دلار در طی ۵ سال آینده قصد توسعه میزان فعالیت های خود را دارد. بر اساس اعلامیه اپل قصد اصلی از این کار حمایت از روند های خلاقیت در آمریکاست که بیشتر آن مربوط می شود به سرمایه گذاری بر روی تکنولوژی ۵G و همینطور تولید چیپ های نسل بعدی سیلیکون اپل می شود.

تیم کوک می گوید در حال حاضر در حال بازسازی و بازیابی پتانسیل های موجود در کلیه ایالت‌های آمریکاست تا بتوانند در طی ۵ سال آینده زیرساخت های لازم برای آینده را بنا کند. او می گوید که ما در حال ایجاد شغل هایی برای زمینه های خاص نظیر تکنولوژی ۵G تا مهندسی تولید چیپ های سلیکون اپل می باشیم.

از طرف دیگر نیز هوش مصنوعی نیز جزو زمینه‌هایی است که قصد توسعه و سرمایه‌گذاری بیشتر در آن را داریم. از همه مهمتر می خواهیم که آینده خود را هر چه سبزتر و به دور از سوخت های کربنی بنا کنیم.

اپل برای ساخت کمپ جدید خود در کارولینای جنوبی در حال سرمایه گذاری بیش از یک میلیارد دلار می باشد. اگر این کمپ کامل شود برای بیش از ۳ هزار نفر  شغل ایجاد شده و در زمینه های مختلفی نظیر درک ماشینی هوش مصنوعی و همینطور مهندسی نرم افزار دانشجو و محقق را پذیرا خواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *