اپل قصد دارد با استفاده از چیپ های نازک تر فضای لازم برای باتری های بزرگتر را در آیفون آیپد و مک بوک فراهم کند

اپل قصد دارد با استفاده از چیپ های نازک تر فضای لازم برای باتری های بزرگتر را در آیفون آیپد و مک بوک فراهم کند

بر اساس گزارش دیجی تایمز اپل قصد دارد که برای آیفون، آیپد و مک بوک های آینده خود از قطعات داخلی کوچکتری استفاده کند تا بتواند اندازه باتری را در این وسایل افزایش دهد. بویژه اپل قصد دارد که با اعمال چیپ های الحاقی از نوع IPD بتواند به این هدف برسد.

این چیپ های جدید از لحاظ اندازه نازک تر می باشند و علاوه بر این که دارای قابلیت پردازش ای بالاتری هستند فضای داخلی کمتری را در وسیله اشغال می کنند و اجازه می‌دهد که بازی‌های بزرگتری به کار رود. در این گزارش قید نشده است که چه زمانی قرار است این چیپ های کوچک تر در محصولات آینده بکار روند اما به این نکته اشاره شده که اپل مرحله تولید چیپ های نسل ۶ ساخت شرکت TSMC را که برای تولید چیپ های IPD جهت به کار بردن آنها در آیفون های جدید و آیپد های جدید می باشد را تصویب نموده است.

در اوایل امسال اطلاعات مربوط به ظرفیت باتری ها در مدل های آیفون ۱۳ فاش شد. بر اساس آن مشخص شد که آیفون های نسل بعدی دارای باتری های بزرگتری خواهد بود. تصاویر شماتیک ای که توسط مکرومرز  بازبینی شده نیز مشخص نمود که آیفون های جدید دارای ضخامت بیشتری خواهند بود که همین امر اجازه می دهد که باتری های بزرگتری را در خود داشته باشند.

اگر چه آیفون های ۲۰۲۱ در گزارش امروز ذکری از آنها نشده است اما کاملا منطقی به نظر می رسد که استفاده از چیپ های IPD و همینطور افزایش ضخامت آیفون های نسل بعدی بتواند فضای لازم برای افزایش اندازه باتری ها را بدهد. بر اساس شایعات موجود از باتری های بزرگ تر  از آن جهت حائز اهمیت می‌باشند که مدل‌های جدید آیفون از صفحه نمایش های پیشرفته تر که دارای مصرف باتری بیشتری می باشند استفاده خواهند کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.