اپل قصد دارد از لولا های پیچیده برای نمایشگرهای آیفون های تاشو استفاده کند

اپل قصد دارد از لولا های پیچیده برای نمایشگرهای آیفون های تاشو استفاده کند

بر اساس برخی گزارشات اپل می‌تواند از سیستمی متشکل از چرخ دنده ها استفاده کند که بتوانند کلیه مراحل باز و بسته شدن لولای صفحه نمایش را حمایت کند.  از این طریق با استفاده از این چرخ دنده‌ها کنترل بیشتری و همین‌طور حمایت قوی‌تری برای استفاده طولانی مدت از آیفون تاشو بدون آنکه مشکلی در آن ایجاد شود پدید می آید.

خصوصیت اصلی وسیله های تاشو همانطور که از نامش پیداست توانایی صفحه ‌نمایش آنها برای تا خوردن است. مانند گوشی های همراه اولیه تاشوی سامسونگ چالش اصلی آن است که این صفحه های نمایش طوری ساخته شود که بتوانند در دراز مدت دچار شکنندگی و هرگونه آسیب های احتمالی نشوند.

یکی از مشکلات این است که چطور باز و بسته شدن گوشی های تاشو مدیریت شده و چطور طراحی آن صورت گیرد. با بکار بردن یک سیستم ساده لولایی می توان عمل تاشدن را ایجاد کرد اما این عمل می تواند صفحه نمایش را به زودی دچار شکنندگی و آسیب‌های دیگر کند.  ولی به کار بردن یک سری از لولا های های پیچیده می تواند عمل تا خوردن را بسیار نرم تر و با کنترل بیشتری همراه ساخته سازد و همینطور از آسیب‌های احتمالی که در اثر خوردن بیش از حد و یا همینطور بز و بسته شدن سریع جلوگیری بکند.

در پتنتی که توسط اپل جدید به ثبت رسیده است از ساخت لولاهای چرخ دنده ای صحبت می‌شود که برای وسایل الکترونیک تاشو به کار خواهد رفت. اپل از این طریق قصد دارد که بتواند مشکل مربوط به کنترل تاخوردگی را در این وسیله ها حل نماید. این پتنت برای اولین بار در دسامبر ۲۰۲۰ منتشر شد و حالا جزئیات دقیق تری از آن به چاپ رسیده است.

در این پتنت اپل از سیستم‌های مختلف چرخ دنده ای صحبت می کند که می تواند مکانیزم لولایی را کنترل کند. این چرخ دنده ها می توانند حالت های مختلفی مانند چرخیدن و حرکت در جهت عکس و کلیه حرکاتی که ممکن است یک گوشی همراه در هنگام تا خوردن و باز شدن داشته باشد را حمایت کنند.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *