اپل قرارداد خود را با شرکت پگاترون بعد از گزارش تخلف به حالت تعلیق درآورد

اپل قرارداد خود را با شرکت پگاترون بعد از گزارش تخلف به حالت تعلیق درآورد

پگاترون یکی از شرکت های اصلی در زمینه مونتاژ قطعات آیفون از این به بعد دیگر از اپل سفارش جدیدی دریافت نخواهد کرد تا اینکه به گزارش تخلف آن رسیدگی شود. هنوز مدت زمانی زیادی از سرمایه ‌گذاری یک میلیارد دلاری این شرکت در یک کارخانه ویتنامی جدید نمی گذرد و حالا یکی از شرکای مونتاژ کننده آیفون اپل به نام پگاترون تا زمان رسیدگی و رفع تخلف از اپل سفارش جدیدی دریافت نخواهد شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ اپل کشف نمود که شرکت پگاترون از دانشجویان و دانش آموزان به صورت کارگرهای عادی کار می کشد و این بدان معنی است که آنها می‌توانند در شیفت شب و یا به صورت اضافه کاری در کارخانه مشغول به کار شوند ک این برخلاف تعهدات این شرکت با اپل است.

اپل می گوید که این شرکت با ایجاد اسناد جعلی توافق‌های میان طرفین را زیر پا گذاشته است که از آن جمله می‌توان به اجازه دادن به دانشجویان برای کار کردن در شیفت شب و یا به صورت اضافه کاری اشاره نمود. اپل ادامه می دهد که مدیران این شرکت برای این تخلف مسئول می‌باشند و موظف هستند تا به این تخلفات رسیدگی کرده و آن را برطرف نماید.

اپل همچنین می‌گوید متوجه شده است که این شرکت با ایجاد مدارک جعلی سعی در مخفی کردن این تخلفات داشته است. اما در تحقیقات خود متوجه هیچ گونه شواهدی نسبت به کار اجباری و یا کار کشیدن از افراد زیر سن قانونی دریافت نکرده است.

شرکت لارگان در پاسخ به این گزارش یکی از مسئولین شرکت اخراج نموده است. یکی از مدیران این شرکت به بلومبرگ گفته است که  که ما در حال رسیدگی به این تخلف هستیم و با ارائه نظارت های جدید مطمئن هستیم که می توانیم دوباره به توافق مجدد با اپل برسیم.

هنوز مشخص نیست که این شرکت از دریافت کدام سفارشات در آینده محروم خواهد شد یا اینکه اپل محدودیت‌ هایی را برای ارسال سفارش به این شرکت در نظر خواهد گرفت. اما آنچه مسلم است شرکت پگاترون تا زمان پایان قرارداد فعلی خود همچنان به مونتاژ قطعات آیفون ادامه خواهد داد.

 اما به احتمال زیاد سفارشات آینده مربوط به این شرکت به شرکت های رقیب دیگری نظیر Luxshare داده خواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.