اپل قانون بازگشت به محیط کار را برای کارمندان اش تا ژانویه به تعویق انداخت

اپل قانون بازگشت به محیط کار را برای کارمندان اش تا ژانویه به تعویق انداخت

اپل اجرای شرایط مربوط به بازگشت کارمندان به محیط کار را حداقل تا ماه ژانویه به تعویق انداخته است و دلیل آن به وضوح مربوط به افزایش مجدد شیوع بیماری کووید ۱۹ می باشد که باعث نگرانی های جدیدی در ارتباط با بازگشایی دوباره محیط کار در ایالات متحده شده است. این گزارش توسط منبع خبری بلومبرگ منتشر شده است.

قبل از این قصد داشت که کارمندان خود را تا اوایل سپتامبر در آستانه رونمایی آیفون های جدید به محیط کار فراخواند، اما این تصمیم شرکت آن را تا ماه اکتبر به تعویق انداخت و حالا به دلیل شیوع مجدد پندمی در سطح ایالت متحده مجبور شده است که این زمان بندی را به کمی عقب تر یعنی حداقل تا ژانویه موکول کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ این شرکت با ارسال بیانیه‌ای به کارمندان خود بیان داشت که قصد ندارد که ادارات خود را و همینطور فروشگاه‌های محلی خود را به طور کامل ببندد اما از کارمندان خود خواست که هرچه زودتر واکسینه شوند. بر خلاف سایر شرکت، اپل هنوز شرایط اجباری را برای واکسینه شدن کارمندان خود اعمال نکرده است. وی در ادامه از کارمندان خواست که حداقل تا ماه ژانویه به روند کار دورکاری و کار از محیط خانه ادامه دهند.

چندی پیش اپل از طرف کارمندان خود به خاطر فراخوانی آنها به محیط کار مورد انتقاد قرار گرفت. این کارمندان از شرکت اپل خواستند که شرایط فراهم کند که آنها بتوانند به دورکاری ادامه دهند، چرا که از خیلی جهات مزیت های زیادی را در شرایط کنونی به همراه دارد. مزیت هایی از قبیل جوگیری از شیوع بیشتر بیماری‌های احتمالی در میان کارمندان و همینطور ترتیب بندی جلسات مختلف کاری با نظم بیشتر میان بخش های مختلف در محیط های جغرافیایی مختلف از آن جمله اند. اما مطابق با آخرین قوانین اپل اگر کارمندان محیط کار بازگردند باید حداقل ۳ روز در هفته را در محیط کار سپری کنند و بقیه هفته را می‌توانند به دورکاری بپردازد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.