اپل فروش محصولاتش را در ترکیه با افزایش قابل توجه قیمت ها از سر گرفت

اپل فروش محصولاتش را در ترکیه با افزایش قابل توجه قیمت ها از سر گرفت

بر اساس گزارشات اپل ظاهراً فروش محصولات خود را در ترکیه پس از آن که به دلیل سقوط قابل توجه ارزش لیر متوقف نموده بود دوباره از سر گرفت. به علت نوسانات شدید ارزی و سقوط ارزش لیر در برابر دلار اپل چند روزی بود که هم در صفحه وب سایت خود و همینطور در کلیه فروشگاه های اپل استور در سطح ترکیه فروش محصولات خود را متوقف نموده بود.

در این مورد با آغاز فروش محصولات با توجه به سقوط واحد پولی این کشور افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها محصولات اپل در نتیجه تورم بسیار زیاد این کشور قابل مشاهده می باشد. در هفته گذشته لیر ترکیه ۱۵ درصد از ارزش خود را  نسبت به دلار از دست داده و باعث شد که اپل در این کشور فروش محصولات خود را به حالت تعلیق در آورد، اما حالا که دوباره فروشه فروش محصولات خود را  برای فروشگاه‌های آنلاین خود و فروشگاه های اپل استور در این کشور دوباره از سر گرفته است افزایش قابل توجه محصولات اپل بسیار محسوس می‌باشد. به عنوان مثال آیفون ۱۳ مینی حالا از ۱۰.۹۹۹ لیر به ۱۳.۹۹۹ لیر ، آیفون ۱۳ از قیمت قبلی ۱۱.۹۹۹ به قیمت فعلی ۱۴.۹۹۹ لیر  و آیفون ۱۳ پرو از ۱۴.۹۹۹ به ۱۹.۹۹۹ و آیفون ۱۳ پرو مکس از ۱۷.۹۹۹ به ۲۲.۹۹۹ افزایش قیمت پیدا کرده است.

همین طور برای قیمت اپل واچ های سری ۷  از ۴.۳۹۹ لیر به ۵.۳۹۹ لیر افزایش یافته و مک بوک پرو ۱۳ اینچی که قبلاً دارای قیمتی برابر با ۱۴.۹۹۹ بود حالا با قیمت ۱۷.۴۹۹ به فروش می رسد. در این مورد کاربران می توانند برای دیدن کلیه قیمت های جدید به صفحه فروشگاه آنلاین اپل بخش ترکیه مراجعه کنند. بنا به نظر کارشناسان به نظر می رسد که ارزش لیر ترکیه سیر نزولی خود را همچنان طی کرده و در ماه های آینده افزایش بیشتر قیمت محصولات اپل را در این کشور شاهد باشیم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.