اپل فروشنده برتر گوشی های همراه شناخته شد

اپل فروشنده برتر گوشی های همراه شناخته شد

اپل دوباره به عنوان تولید کننده پرفروش ترین گوشی های همراه جهان شناخته شد. این تا حد زیادی مربوط به تقاضای تقاضای بالا برای آیفون ۱۲ می باشد که در سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ به میزان حداکثر خود رسیده است.

چندین گزارش از تحلیل گران قبل از این ادعا کرده بودند که اپل به خصوص از نسل مدل های آیفون ۱۲ سود زیادی را برده است و از این لحاظ در روز دوشنبه مطابق نتایج حاصل از شرکت گارنر در ارتباط با میزان فروش گوشی های همراه در سطح جهان تخمین زده می شود که اپل بهتر از سایر برندها در  دوران تعطیلات سال نو توانست گوشی های همراه خود را بفروشد.

مطابق با این داده‌ها در کوارتر چهارم ۲۰۲۰ دارد  اپل ۷۹.۹ میلیون آیفون فروخته است که این میزان ۱۴.۹ درصد بیشتر از مقدار سال قبل که ۶۹.۶ میلیون واحد فروخته شده بود می باشد. این رکورد به اپل اجازه می دهد که که سامسونگ را به عنوان پرفروش ترین گوشی جهان در سال گذشته جا بگذارد. این شرکت کره ای توانست ۶۲.۱ میلیون واحد گوشی همراه را در کوارتر چهارم ۲۰۲۰ بفروشد که نسبت به سال قبل که توانسته بود ۷۴ میلیون واحد را بفروشد،  ۱۱.۸ دهم درصد کاهش را نشان دهد.

بر اساس داده‌های گارنر آخرین باری که اپل به عنوان فروشنده اول گوشی های همراه شناخته شد در سه ماهه چهارم ۲۰۱۶ بود. مکان های سوم و چهارم به ترتیب به شیائومی و اپو رسید که هر یک به ترتیب ۳۳.۹ و ۱۲.۹ درصد رشد در سه ماه یک چهارم ۲۰۲۰ داشتند.

بر این اساس شیائومی توانست  ۴۳.۵ میلیون واحد و اپو توانست ۳۴.۳ میلیون واحد گوشی همراه را  دراین دوره زمانی بفروشد.  در این میان شرکت هواوی که به خاطر تحریم‌های موجود مشکلات زیادی را متحمل شده است  بیشترین مقدار رکود را در این گروه نشان می دهد.  فروش این شرکت میزان ۴۱ درصد کاهش نسبت به سال قبل  نشان می دهد و با میزان فروش ۳۴.۳ میلیون واحد گوشی همراه آن را در رده چهارم قرار می دهد.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *