اپل صفحه نمایش با خاصیت خود ترمیمی برای آیفون های آینده تاشو ابداع می کند

اپل صفحه نمایش با خاصیت خود ترمیمی برای آیفون های آینده تاشو ابداع می کند

اپل سند ابداعی جدیدی را به ثبت رساند که مطابق آن از تکنولوژی صفحه نمایش هایی خود ترمیمی برای وسیله های تاشو استفاده خواهد کرد. بیشترین کاربرد این صفحات نمایش برای ساخت آیفون های  تاشو آینده خواهد بود.

این ایده ابداعی یکی از مهمترین مشکلاتی را که مربوط به گوشی های همراه با صفحه نمایش تاشو است و در چند سال اخیر شرکت های مختلف با آن مواجه بوده اند را حل می کند. وقتی صفحه نمایش را به داخل خود تا زده می شود ذرات گرد و غبار و جرم در قسمت تا شده جمع شده و به مرور زمان به خرابی صفحه نمایش خواهد انجامید.

بر اساس اعلامیه اپل صفحه های نمایش از مواد جنس شکننده ساخته شده اند این صفحات شکننده در حالت معمولی هیچ مشکلی را برای کاربر از لحاظ خرابی و خراش ایجاد نمی کنند اما وقتی صفحه نمایش شکننده تا زده می شود مشکلاتی را به مرور زمان ایجاد خواهد کرد.

لایه محافظتی صفحه های نمایش ممکن است دچار خراشیدگی شود برای جلوگیری از ظاهر زیبای وسیله باید از مقدار خراشیدگی ها کاسته شده و به حداقل برسد. در این حالت استفاده از لایه محافظتی با قابلیت خود ترمیمی می تواند راه حل مناسبی باشد.  در سند ابداعی گفته می شود که در حالت هر گونه خراشیدگی بهترین راه حل آن است که وسیله در هنگام شارژر شدن به عمل خود ترمیمی بپردازد.

در این حالت بدون اینکه کاربر بخواهد کاری انجام دهد لایه ای از مواد خود ترمیمی عمل ترمیم قسمت های خراش خورده را انجام خواهد داد. از طرف دیگر این عمل خود ترمیمی می تواند بوسیله عوامل خارجی مانند گرما، نور و جریان الکتریسیته تحریک یا تسریع شود.

در حالت القای گرما به عنوان مثال گرما می تواند از طریق مواد هدایت کننده گرما عمل خود ترمیمی را تحریک نموده و این همان راه حلی است که می توان عمل خود ترمیمی را در وسیله در هنگام شارژر شدن تحریک نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.