اپل سیستم عامل iOS 15.1 و iPadOS 15.1 را با قابلیت‌های SharePlay ، ProRes و غیره منتشر نمود

اپل سیستم عامل iOS 15.1 و iPadOS 15.1 را با قابلیت‌های SharePlay ، ProRes و غیره منتشر نمود

اپل امروز نسخه‌های جدید سیستم عامل iOS 15.1 و iPadOS 15.1  را منتشر نمود. این اولین به روزرسانی عمده برای سیستم‌ عامل ios 15 می باشد که در سپتامبر ۲۰۲۱ منتشر شد. این به روز رسانی از به صورت رایگان از طریق به روز رسانی نرم افزاری در بخش System Preferences برای وسیله های واجد شرایط در دسترس می باشد.

برای دسترسی به این نرم‌افزار می‌توان به بخش تنظیمات رفته و پس از انتخاب General گزینه System update را انتخاب کنید. ممکن است زمانی طول بکشد تا این به‌روزرسانی برای شما نشان داده شود، بنابراین در ابتدا کمی صبر کرده و دوباره در بخش System update نسخه مربوطه چک کنید.

سیستم عامل iOS 15.1 شامل قابلیت SharePlay می باشد که به کاربران اجازه می‌دهد تا در هنگام تماشای فیلم ها و در گوش دادن به موسیقی به دوستان و خانواده خود تماس گرفته و با قابلیت فیس تایم آن را به اشتراک بگذارند. علاوه بر این قابلیت به اشتراک گذاشتن صفحه نیز در این حالت وجود دارد. قابلیت جدید ProRes video capture برای کپچر کردن ویدیوی اضافه شده است. همینطور قابلیت حمایت از فرمت های شنیداری Lossless و  دالبی اتموس برای وسیله هوم پاد در این بروزرسانی لحاظ شده است.

علاوه براین قابلیت حمایت برای ایجاد کارتهای واکسین در اپلیکیشن والت با استفاده از سوابق واکسیناسیون که در اپلیکیشن سلامتی حفظ شده است وجود دارد. همینطور برای اپلیکیشن Home  به‌روزرسانی‌های جدید انجام شده است که به نوعی برای هماهنگی خودکار میان وسایل خانگی به صورت هوشمند به کار می رود و گزینه های مربوط به تنظیم رطوبت هوا، کیفیت هوا و تنظیم حسگرهای نوری برای نوردهی اتاق ها
استفاده می شود.

همینطور در ارتباط با سیستم عامل iPadOS تغییرات مشابهی با iOS اضافه شده است. در بخش اپلیکیشن دوربین قابلیت حمایت از متن لایو وجود دارد با استفاده از این قابلیت دوربین می تواند متن ها، شماره تلفن ها، آدرس ها و جزئیات دیگر را تشخیص داده و تا کاربر بتواند آنها در حالت های مختلف استفاده کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.