اپل سومین نسخه عمومی بتا از سیستم‌های عامل iPadOS و iOS 15.4 را به همراه قابلیت قفل گشایی آیفون در هنگام پوشیدن ماسک بر صورت منتشر نمود

اپل سومین نسخه عمومی بتا از سیستم‌های عامل iPadOS و iOS 15.4 را به همراه قابلیت قفل گشایی آیفون در هنگام پوشیدن ماسک بر صورت منتشر نمود

اپل امروز سومین نسخه عمومی بتا از سیستم‌عامل ios ۱۵ ۴ و iPadOS 15.4 را برای بتا تستر ها و افرادی که در این برنامه ها قبلا ثبت نام کرده اند منتشر نمود. این به‌روزرسانی یک هفته بعد از انتشار دومین نسخه بتا به بازار می آید. سیستم های عامل iPadOS و iOS 15.4 در صورت داشتن پروفایل مناسب و ثبت نام در سایت تست کنندگان بتای عمومی اپل از طریق وسایل آیفون و آیپد  قابل دریافت و نصب می باشد.

آپدیت های جدید سیستم های عامل iPadOS و iOS 15.4 شامل تغییرات عمده ای می باشند. در سیستم عامل ios ۱۵.۴ قابلیت‌ های جدیدی اضافه شده است که از طریق آن کاربر می‌تواند در هنگام داشتن ماسک بر صورت با استفاده از فیس آیدی آیفون خود را قفل گشایی کند. علاوه بر این در سیستم عامل iPadOS 15.4 برای اولین بار قابلیت مفید کنترل یونیورسال اضافه شده است. این قابلیت می تواند با یک کامپیوتر مک که از سیستم عامل macOS Monterey 12.3 برخوردار است جفت شود و این امکان را به کاربر می دهد تا بتواند چندین وسیله مک و آیپد را از طریق یک موس و یا کیبورد کنترل کند.

کنترل یونیورسال همچنین سیستم عامل macOS Monterey 12.3 نیاز دارد که هنوز نسخه عمومی بتای آن منتشر نشده است.  این نسخه دوم بتای  دارای قابلیت حمایت از یک خصوصیت جدید به نام Tap to Pay on ‌iPhone‌ می‌باشد که عملاً آیفون را قادر می کند که با استفاده از ارتباط NFC پرداخت های اپل پی خود را انجام دهد که در این صورت دیگر نیاز به استفاده از کارت ‌های اعتباری فیزیکی و یا کارتهای دبیت نبوده و عملاً ‌هیچ گونه سخت افزار اضافی مانند دستگاه پوز و یا کارتخوان را نیز نیاز ندارد. چرا که در این حالت آیفون خود تبدیل به سخت افزار دریافت اطلاعات شخصی کاربر برای پرداخت می‌شود.

البته نشانه‌هایی از این نیز وجود دارد که اپل بخواهد قابلیت اضافه نمودن آیدی های دیجیتال به اپلیکیشن والت در سیستم عامل ios 15.4 اضافه کند. این قابلیت قرار است برای شروع تنها در برخی از ایالت‌های آمریکا مورد دسترس قرار گیرد. از جمله ویژگی های جدید اضافه شده در این سیستم های عامل می توان به ۱۴ کاراکتر جدید ایموجی، ابزارک های اپل کارت و آسان تر شدن دسترسی به بخش SharePlay و خصوصیات بیشتر را نام برد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.