اپل سومین نسخه بتا macOS Monterey را برای توسعه دهندگان منتشر نمود

اپل سومین نسخه بتا macOS Monterey را برای توسعه دهندگان منتشر نمود

اپل امروز سومین نسخه بتای توسعه‌دهندگان عامل سیستم عامل macOS Monterey را منتشر نمود. این سیستم عامل macOS Monterey جدید ترین سیستم عامل macOS می باشد. این نسخه سوم بتا سه هفته بعد از پخش شدن نسخه دوم بتای macOS Monterey منتشر شده است.

توسعه‌دهندگان ثبت نام کرده می توانند این نسخه بتا را از طریق سایت مرکز توسعه دهندگان اپل دانلود کنند. وقتی پروفایل مربوطه نصب شد، نسخه بتا از طریق مکانیسم به روز رسانی نرم افزاری در بخش System Preferences انجام خواهد شد.

درست مانند تمام نسخه های بتای دیگر اپل توصیه می‌کند که این نسخه بتا را هرگز بر روی وسیله های اصلی و اولیه خود نصب نکنند زیرا که نسخه های بتا ممکن است دارای باگ های نرم افزاری بوده که به سیستم شما آسیب برسانند.

سیستم‌عامل macOS Monterey برای اولین بار بخش یونیورسال کنترل را اضافه نمود. این ویژگی است که باعث می شود کاربران بتوانند با داشتن یک موس ترک پد یا کیبورد چندین وسیله مک یا آیپد به هم متصل کنند و همچنین ویژگی AirPlay نیز در این سیستم عامل اضافه شده است.

مرورگر سافاری نیز در این نسخه دچار تغییرات در قسمت گروه بندی تب ها عمده‌ای گردیده است و در بخش فیس تایم می تواند فرمت شنیداری Spatial Audio را حمایت کند.

همچنین دارای ویژگی جدید SharePlay ‌FaceTime بوده که به کاربران اپل اجازه می دهد که بتوانند هنگام تماشای تی وی یا گوش دادن به موسیقی صفحه‌های خود را بین یکدیگر به اشتراک بگذارند. همینطور اپلیکیشن شورتکات از ios در حال حاضر بر روی کامپیوترهای مک در دسترس می باشد.

قابلیت فوکوس به کاربر کمک می‌کند که بتوانند با کم کردن عوامل بازدارنده پس زمینه بیشتر کار روی خود تمرکز کنند. همین طور ویژگی حفاظتی برای قسمت Mail اضافه شده است که آی پی کاربران را مخفی می کند و از اینکه آی پی آنها توسط اپلیکیشن‌های مختلف مورد ارزیابی قرار گیرد را جلوگیری می‌کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.