اپل سومین نسخه بتای سیستم عامل iOS 15.2 و iPadOS 15.2 را برای توسعه دهندگان منتشر نمود

اپل سومین نسخه بتای سیستم عامل iOS 15.2 و iPadOS 15.2 را برای توسعه دهندگان منتشر نمود

اپل امروز سومین نسخه بتای سیستم عامل iOS 15.2 و iPadOS 15.2 را برای مقاصد تست در اختیار توسعه دهندگان قرار داد. این تنها یک هفته پس از ارائه نسخه دوم بتا برای این سیستم عامل می باشد. سیستم عامل iOS 15.2 و iPadOS 15.2 می‌تواند از طریق مرکز توسعه دهندگان اپل برای افرادی که دارای پروفایل حرفه ایی برای توسعه دهندگان می باشند قابل بر روی وسایل آیفون و آیپد قابل دانلود و نصب باشد.

در این نسخه جدید از سیستم‌عامل iOS 15.2 و iPadOS 15.2 ویژگی‌های جدیدی از قبیل قابلیت حمایت از گزارش حفظ حریم شخصی اضافه شده است که این قابلیتی است که اپل آن را درباره اولین بار در کنفرانس توسعه دهندگان معرفی نمود. از طریق این اپلیکیشن کاربران می توانند مشاهده کننده هر اپلیکیشن چه نوع اطلاعاتی از آنها را هر بار مورد دستیابی و دسترسی قرار می دهد. اطلاعاتی نظیر موقعیت، دوربین، میکروفون و اطلاعات مربوط به تماس ها از آن جمله می باشند.

این قابلیت به شما جزئیاتی را ارائه می‌دهد که حتی می توانید تمام وب سایت هایی را که هر یک اپلیکیشن با آنها در ارتباط میباشد را زیر نظر بگیرید و کاملاً از پشت صحنه نحوه عملکرد اپلیکیشن ها با خبر شوید. سیستم عامل iOS 15.2 همچنین برای بخش مسیج ها قابلیت امنیتی جدیدی را برای کودکان اضافه نموده است. علاوه بر این سیستم عامل اخیر دارای ویژگی Legacy Contacts feature می باشد که به شما اجازه می‌دهد شخصی را معین کنید که بتوانند به محتوای اپل شما مانند عکس ها  پس از مرگ شما دسترسی پیدا کند.

همینطور با استفاده از قابلیت و گزینه جدیدی به نام آیتم هایی که می توانند مرا مورد ردیابی قرار دهند Items That Can Track Me کاربران می‌توانند از طریق اپلیکیشن Find My تمام آیتم هایی را که در نزدیکی آنها وجود دارند را مورد ردیابی قرار دهند که به صورت لیست نشان می‌دهد. همینطور قابلیت امنیت دیگری وجود دارد که کاربر می تواند ایمیل خود را در هنگام فرستادن ایمیل به شخص دیگر مخفی کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.