اپل سومین فروشنده بزرگ تبلت در هند در سال ۲۰۲۰

اپل سومین فروشنده بزرگ تبلت در هند در سال ۲۰۲۰

اپل در سال ۲۰۲۰ توانست جای خودش را در بازار تبلت هندوستان باز کند و در آنجا با افزایش رشد تقاضا و فروش تبلت حدود ۱۳ درصد نسبت به سال قبل مقام سوم را در میان سایر برندها به دست بیاورد.

بر اساس داده‌های حاصل از شرکت IDC در سال ۲۰۲۰ اپل توانست جای شرکت هندی iBall را گرفته و مقام سوم را در فروشندگان برتر تبلت در این کشور به دست بیاورد. نسبت به سال ۲۰۱۹ اپل توانست شاهد ۱۳ درصد افزایش رشد فروش آیپد در این کشور باشد.

در این مورد اپل نتوانست رقبای سرسخت خود لنوو و سامسونگ را در صحنه تبلت در هندوستان شکست دهد، چرا که این دو شرکت در هندوستان از محبوبیت زیادی برخوردارند و توانستند نسبت به سال ۲۰۱۹ شاهد ۱۵۰ درصد افزایش رشد فروش تبلت های شان باشند.

در این مورد نظر می‌رسد که عامل اصلی فروش بالا برای این دو کمپانی این است که نسبت به آیپد اپل گزینه‌های ارزان‌تر و تبلت های پایین رده تری را ارائه می دهند. در سال ۲۰۲۰ به دلیل بحران پندمیک، میلیون ها دانش آموز مجبور به تحصیل از خانه شدند و همین باعث افزایش بسیار زیاد تقاضا برای آیپد و سایر تبلت ها گردید. اپل نیز برای پاسخ دادن به این تقاضا یک مدل آیپد مقرون به صرفه را به بازار ارائه داد و همین طور در کنار آن آیپد ایر جدید را با طراحی متفاوت نسبت به مدل های قبلی ارائه نمود.

به نظر می رسد که ارائه مدل های جدید آیپد و همین طور افتتاح فعالیت فروشگاه آنلاین اپل در هندوستان نیز نقش اساسی را در افزایش فروش تبلت های اپل در این کشور داشته است. با توجه به افزایش تقاضا برای تبلت و همینطور لپ‌تاپ‌های مقرون به صرفه به نظر می‌رسد که شرکت‌های بیشتری هر روز در فکر تولید مدل‌های متنوع تر وسیله هایی مانند لپ تاپ و تبلت باشند تا بتوانند به افزایش تقاضای بیش از حد این وسیله ها در سال های آتی پاسخ دهند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *