اپل سفارش چیپ های آیفون ۱۳ را افزایش و برای مدل های قدیمی تر آیفون کاهش می دهد

اپل سفارش چیپ های آیفون ۱۳ را افزایش و برای مدل های قدیمی تر آیفون کاهش می دهد

بر اساس گزارش جدیدی از دیجی تایمز اپل قصد دارد سفارش چیپ های مربوط به مدل های آیفون ۱۳ را با کاهش سفارش های مربوط به مدل های آیفون های قدیمی طرح افزایش دهد. بنابراین گزارش اپل همچنان به فروش مدل های آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ و مینی آیفون ۱۱ در فروشگاه آنلاین خود ادامه خواهد داد و همین طور مدل آیفون اس ای ۲ برای کار مشتریانی که ترجیح می دهند آیفون های مقرون به صرفه تر با دکمه فیزیکی هوم داشته باشند را نیز لحاظ خواهد کرد.

علاوه بر این اپل فروش مدل های آیفون XR، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس را در موقعی که فروش مدل‌های آیفون ۱۳ را  در ماه سپتامبر  آغاز نمود متوقف کر.د در حال حاضر این شرکت درگیر مشکلات مربوط به تاخیر ارسال در ارسال سفارش کالاهای خود می باشد که بویژه تمام مدل های آیفون ۱۳ را در بر می‌گیرد گزارش شده است.

بنا به این گزارش ارسال سفارش های آیفون های جدید از ۳ تا ۴ هفته با تأخیر همراه خواهد بود و همین طور در کشورهای دیگری نظیر کانادا و بریتانیا نیز این تاخیرها وجود خواهد داشت. همین طور مدل های مربوط به نسخه های قدیمی تر آیفون نیز از وضعیت بهتری از لحاظ دردسترس بودن کالا برخوردار نخواهند بود.

بنابراین گزارش آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مینی در هنگام سفارش کالا ها در سایت‌های آنلاین اپل با یک یا دو هفته تاخیر همراه می‌باشد. در حالتی که سفارش مربوط به مدل های آیفون ۱۱ با حداکثر ۵ هفته اخیر مواجه خواهد شد. در آخرین گزارش میزان درآمد این شرکت، تیم کوک مدیرعامل اپل هشدار داد که صنعت الکترونیک با کمبود بسیار گسترده‌ای برخوردار می باشد که به طور مستقیم محصولات آیفون را در ماه ‌های آینده تحت تاثیر قرار می دهد.

از طرف دیگر افزایش تقاضا برای مدل‌های جدید آیفون نیز باعث مشکلاتی در زمینه تامین این مدلها خواهد شد. گزارش تحلیل گران پیشنهاد می کند که سفارش های آیفون ۱۳ در ابتدای فروش این محصول با تقاضای بسیار بالای محصول مواجه بوده است که باعث شده مدت ارسال کالا دچار تاخیر های چند هفته ای شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.