اپل سرویس خدماتی جدیدی را به نام Business Essential برای مشاغل کوچک راه اندازی نمود

اپل سرویس خدماتی جدیدی را به نام Business Essential   برای مشاغل کوچک راه اندازی نمود

اپل امروز اعلام نمود که سرویس جدید Business Essential را یک سرویس خدماتی بر پایه حق ثبت نام می باشد و راه اندازی نموده است و در آن خدماتی نظیر مدیریت وسایل و محصولات اپل مانند تنظیم ذخیره آیکلاد، دسترسی ۲۴ ساعت به پشتیبانی اپل برای مشاغل کوچک با دسترسی به حداکثر تا ۵۰۰ کارمند را ارائه می کند.

این برنامه جهت کمک و پشتیبانی به مشاغل کوچک کمک می کند که به آسانی بتوانند محصولات اپل را از هر کجایی به راحتی پیکربندی نموده و آن را تحت یک سیستم مرکزی  مدیریت کنند. در این مورد اپلیکیشنی به نام Business Essentials نیز وجود خواهد داشت که از طریق آن کارکنان اپل نیز می توانند به آن دسترسی پیدا کنند و در موقع لزوم با بخش پشتیبانی ارتباط برقرار کنند. این برنامه  از امروز به صورت یک نسخه بتای رایگان برای مشاغل کوچک در آمریکا برای حداکثر ۵۰۰ کارمند در دسترس می باشد و این سرویس  بهار ۲۰۲۲ به صورت نسخه اصلی راه‌اندازی خواهد شد.

قیمت آن ۲.۹۹ دلار برای هر کاربر در ماه و تا حداکثر ۱۲.۹۹  دلار برای هر کاربر در ماه می رسد که بستگی به تعداد وسیله هایی که توسط این سرویس مورد پیکربندی و تنظیم قرار خواهد گرفت خواهد داشت. همین طور گزینه دیگری اضافه خواهد شد که  کاربران می توانند سرویس خدماتی AppleCare پلاس را اضافه کنند که از بهار ۲۰۲۲ آغاز می شود.  کارمندان می‌توانند از طریق تلفن دسترسی ۲۴ ساعت به پشتیبانی اپل داشته باشند که توسط کارمندان و افراد متخصص آیتی پشتیبانی می شود. تحت این سرویس کاربران می توانند تا حد دو وسیله در هر سال بر اساس هر پلن خریداری شده را تعمیر کند.

کارمندان می توانند به صورت مستقیم از این اپلیکیشن Business Essential درخواست تعمیر را ارسال کنند و یک تکنسین متخصص اپل خودش را به موقعیت آنها در زمانی کمتر از ۴ ساعت برای پشتیبانی خواهد رساند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.