اپل سرعت تشخیصی فیس آیدی در آیفون را برای صورت های ماسک دار بهبود بخشید

اپل سرعت تشخیصی فیس آیدی در آیفون را برای صورت های ماسک دار بهبود بخشید

اپل در به‌روزرسانی iOS 14.5 beta روند قفل گشایی آیفون از طریق قابلیت فیس آیدی را برای کاربرانی که ماسک به چهره دارند سرعت بخشیده است. اپل در نسخه بتای iOS 14.5 beta این بهبود رسانی را در زمینه قفل گشایی از طریقه فیس آیدی برای صورت های ماسک دار انجام داده است که این کار با واسطه اپل واچ صورت می گیرد.
این همان طریقه ای است که می توان از اپل واچ برای قفل گشایی مک نیز استفاده نمود. از این طریق کسانی که اپل واچ به دست دارند می توانند با انجام تنظیماتی آیفون خود را از طریق فیس آیدی قفل گشایی کنند. این در صورتی است که اپل واچ به دست داشته باشند یا این وسیله در نزدیکی آیفون باشد. این تغییر توسط منبع خبری Joanna Stern کشف شد و فقط قفل گشایی آیفون را در بر می گیرد. اما در سایر تمام روند های امنیتی که به فیس آیدی نیازمند می باشد استفاده از اپل واچ برای قفل گشایی آیفون امکان پذیر نیست. انجام پرداخت های اینترنتی هنوز احتیاج به ارائه چهره بدون ماسک و یا وارد نمودن پسورد کاربر می باشد.

اپل سرعت تشخیصی فیس آیدی در آیفون را برای صورت های ماسک دار بهبود بخشید
آخرین باری که اپل سعی نمود برای قابلیت فیس آیدی به روز رسانی هایی را در مورد کاربرانی که ماسک به چهره دارند ارائه دهد در بروز رسانی iOS 13.5 بود که در آن فیس آیدی بعد از آنکه چهره کاربر را تشخیص می داد به صورت خودکار از کاربر پسورد ورود را درخواست می نمود.
قابلیت فیس آیدی با توجه به بحران کنونی سلامتی جهانی که نیازمند استفاده از ماسک در مکان های عمومی و خیابان ها می باشد تا حد زیادی بحث‌برانگیز بوده است، چرا که بیشتر کاربران در هنگامی که ماسک به چهره دارند نمی توانستند با استفاده از این قابلیت گوشی های همراه خود را قفل گشایی کنند. اما به نظر می‌رسد که با به روز رسانی های جدید کاربران بتوانند به تدریج همراه با داشتن ماسک از قابلیت های امنیتی ویژه فیس آیدی نیز استفاده نمایند.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.