اپل سرانجام Python 2.7 را از macOS 12.3 برداشت

اپل سرانجام Python 2.7 را از macOS 12.3 برداشت

بر اساس یادداشتی که در سایت توسعه دهندگان اپل منتشر شده است در آپدیت جدید  macOS 12.3 باندل زبان برنامه نویسی Python 2.7 برداشته شده است.  برنامه Python 2.7 از اوایل ژانویه ۲۰۲۰ توسط در سیستم عامل macOS حمایت می شد، اما از آن زمان به بعد هیچ گونه بروزرسانی  اصلاحی را در زمینه رفع باگ و بهبود رسانی‌های امنیتی دریافت نکرد.

اپل می گوید که توسعه دهندگان باید از این به بعد از زبان های اسکریپت جایگزین جدیدتری مانند Python 3 استفاده کنند. اما ذکر این نکته لازم است که زبان برنامه ریزی Python 3 همچنین به صورت پیش فرض در سیستم عامل macOS نصب نشده است و توسعه دهندگان می توانند در بخش ترمینال، این برنامه را با مسیر stub /usr/bin/python3 در این سیستم عامل نصب کند که در نهایت به نصب برنامه ابزار توسعه دهندگان Xcode منجر می‌شود که در خود زبان‌برنامه‌نویسی Python  را نیز شامل می شود.

اپل در این مورد هشدار داد که نسخه های آینده سیستم عامل macOS شامل زبان های برنامه ریزی نسخه Python 2.7 نمی باشد که از سال ۲۰۱۹ در این پلتفرم قابل حمایت بود. برای توسعه دهندگان که از برنامه زبان برنامه نویسی Python 2.7 استفاده می کنند این به روزرسانی اپل بسیار حائز اهمیت است، زیرا که برای آپدیت های بعدی این سیستم عامل آنها باید از ترفند های ویژه‌ای برای سازگاری با زبان برنامه نویسی خود با سیستم ها و آپدیت های جدید macOS پیدا بکنند.  راه حل دیگر آن است که توسعه دهندگان باید برنامه ابزار توسعه دهندگان را در روی سیستم مک خود نصب کنند و از آن طریق بتوانند زبان برنامه نویسی خود را با این سیستم‌ عامل هماهنگ کنند و احتمالاً با پیام خطایی مواجه نشوند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.