اپل روی قلم استیلوس جدیدی کار می کند که می‌تواند رنگ را از اشیای خارجی نمونه گیری کند

اپل روی قلم استیلوس جدیدی کار می کند که می‌تواند رنگ را از اشیای خارجی نمونه گیری کند

بر اساس منابع، اپل روی تکنولوژی حس گر جدیدی کار می کند که می‌تواند رنگ را از اشیای خارجی دریافت کند و احتمالا این ویژگی در قلم های اپل نسل جدید بکار خواهد رفت.

قلم های کنونی اپل حس گرهایی دارد که می تواند نسبت به فشارهای وارد بر سطح صفحه نمایش حساس است و و از طریق آن کاربر می تواند ترسیم های طبیعی تری را ارایه کند.

در مجوز ثبت ابداعی که نخست در نوامبر ۲۰۱۹ منتشر شد اپل از قلمی صحبت می کند که دارای حس گر های نوری است که می تواند از رنگ اشیا خارجی را تشخیص داده و آن را نمونه گیری کند.

این ویژگی می تواند برای هنرمندان، طراحان که از محصولات اپل برای ارائه کارهای خود استفاده می نمایند مفید واقع شود. هر چند باید گفت آنها در حال حاضر می توانند برای نمونه گیری رنگ ها از اشیای خارجی از لوازم های جانبی و اپلیکیشن ها ی موجود استفاده کنند.

ویژگی نمونه گیری رنگ از اشیای خارجی موضوعی است که اپل از دیر باز در پی آن بوده‌ است و در سال ۲۰۱۴ این شرکت ابداعی را به ثبت رساند که مربوط به احتمال دریافت و تشخیص نور از اشیای پیرامون است.
گقتی اپل تاکنون ابداعات مختلفی را در مورد تکنولوژی های مرتبط با قلم اپل به ثبت رسانده که از آن جمله می‌توان به ابداع حس گرهایی برای تشخیص و ردیابی اشیای ۳ بعدی، تکنولوژی مربوط به تاچ هاپتیک، ابداع یک سوئیت کنترلی تمام تاچ.

اما با تمام این ها، باید گفت  که اپل ثبت های متعددی وجود دارد که به مرحله تواید انبوه نمی رسند و فقط در سطح پیش تولید متوقف می شوند و همه اینها بستگی به این دارد که اپل بتواند این ایده ها و ابداعات را با سیستم های عامل خود هماهنگ سازد. در مورد تکنولوژی قلم اپل هم هنوز زمان دقیقی درمورد تاریخ رونمایی دسترس نیست. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *