اپل رسما آی مک پرو را از فروشگاه آنلاین خود بیرون کشید

اپل رسما آی مک پرو را از فروشگاه آنلاین خود بیرون کشید

اپل رسما آی مک پرو را از وبسایت خود بیرون کشید و از این طریق این مدل را به طور رسمی از چرخه تولید محصولات اپل خارج نمود. این بدان معناست که از این به بعد این این محصول برای خرید در این فروشگاه در دسترس نمی باشد.

شرکت اپل اعلام کرد که قصد دارد این مدل را در اوایل مارس از خط تولید خارج کند. چند هفته بعد از این اعلامیه در وبسایت در زیر این محصول نوشته ای اضافه شده بود که اشاره می کرد : در دسترس تا زمانی که محصولات باقی مانده موجود به فروش برسد.

بعد از آن که مدل های باقی مانده نیز در روز جمعه به فروش رفتند، اپل این محصول را به طور کامل از صفحه خود بیرون کشید. این مدل همین‌طور در بخش جستجوی این فروشگاه نیز ظاهر نمی شود و به این معنی است که هیچ نوع گزینه‌ای برای خرید این محصول از فروشگاه آنلاین اپل یا حتی هر جای دیگر وجود ندارد.

اگرچه به طور رسمی آی مک پرو از وبسایت رسمی حذف شده اما هنوز برخی از مدل های آن را در فروشگاه محصولات مرمت شده اپل هنوز قابل خرید است. آی مک پرو برای اولین بار در ۲۰۱۷ عنوان قویترین کامپیوتری که اپل توانسته بود تا آن موقع بسازد در معرض دسترس عموم قرار گرفت.

این وسیله بسیار پیشرفته دارای پردازشگرهای اینتل زیون اما از لحاظ طراحی شبیه به همان طراحی عمومی کامپیوترهای رومیزی اپل بود.  علی رغم وجود گزینه های مختلف پیکربندی برای این مدل اما این مدل هیچ وقت از زمان رونمایی به روزرسانی عمده ای را متحمل نشد. همین امر باعث شد که مدل های دیگر آی مک مانند آی مک ۲۷ اینچی جای آن را به عنوان محصولات اصلی بگیرد.

علاوه بر خارج کردن آی مک پرو از لیست فروش محصولات خود اپل همچنین برخی از پیکربندی های آی‌مک ۲۱.۵  اینچی را از چرخه تولید خارج کرده است.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *