اپل دو مهندس سابق شرکت مرسدس بنز را برای پیوستن به پروژه گروهی ویژه برای توسعه اپل کارت دعوت نمود

اپل دو مهندس سابق شرکت مرسدس بنز را برای پیوستن به پروژه گروهی ویژه برای توسعه اپل کارت دعوت نمود

بر اساس گزارشات موجود اپل دو مهندس سابق شرکت خودروسازی مرسدس را برای پیوستن به این کمپانی دعوت نموده است. به احتمال زیاد این نشان دهنده تلاش اپل برای ایجاد زمینه های لازم برای توسعه اپل کار می باشد. این مهندسان سابق شرکت مرسدس بنز بر روی زمینه هایی مانند تولید انبوه وسایل نقلیه، فرمام های خودرو، قسمت دینامیک، نرم افزار و سرپرستی پروژه مدیریت بخش های مربوط به خودرو سازی را به عهده داشته‌اند.

این استخدام جدید بیشتر بر پایه نحوه طراحی محصول می باشد که اپل در پروژه گروهی ویژه خود آنرا شروع خواهد نمود. مهندس دیگر که همچنین در شرکت مرسدس کار نموده است نیز تجربه های زیادی در زمینه تولید انبوه خودرو و بخش های مدیریتی دارا می باشد. اپل کار در ابتدا تحت نام رمزی پروژه تایتان به عنوان بخشی از پروژه های مخفی شرکت اپل معرفی شد.

علی رغم همه ی شایعات که تا به حال منتشر شده است، هنوز هدف نهایی این شرکت برای ورود به عرصه خودروسازی مشخص نیست. آخرین خبر هایی که در ارتباط با استخدام مهندسین از شرکت‌های دیگر توسط اپل صورت گرفته است نوید این را می دهد که این شرکت از تصمیم جدی برای ورود به این عرصه برخوردار می باشد. اما از طرف دیگر باید گفت که در طول این مدت اپل چندین مهندس ارشد  را قسمتهای مختلف پروژه تایتان در طول سال اخیر از دست داده است. ظاهرا به دلیل آنکه نتوانسته‌اند در مهلت مقرر پروژه و قسمتی از آن را به پایان برسانند.

یکی از آنها کیوین لینچ می باشد که مدت زیادی بر روی پروژه های طراحی اپل واچ کار می کرد و در حال حاضر در پروژه تایتان نقش مهندسان ارشد را به عهده دارد. از طرف دیگر علاوه بر این که اپل احتیاج به تقویت بخش مهندسی خود را از طرف دیگر باید تامین کننده های مختلفی را برای ساخت قطعات و پیدا کند که مهمترین آنها شرکت فاکسکان و برخی از سازندگان خودروی شناخته شده  می باشند که قرار است اپل را در این پروژه یاری برسانند. اما هنوز مذاکرات با هر یک از این تامین کننده ها به جایی نرسید از تا به مرحله اعلام رسمی برسد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.