اپل دومین نسخه ی بتای سیستم عامل iOS 15.2 و iPadOS 15.2 را برای توسعه دهندگان منتشر نمود

اپل دومین نسخه ی بتای سیستم عامل iOS 15.2   و iPadOS 15.2   را برای توسعه دهندگان منتشر نمود

اپل امروز دومین نسخه بتای سیستم های عامل ios15. 2 و iPadOS 15.2 را برای مقاصد و ارزیابی در اختیار توسعه دهندگان و افراد متخصص قرارداد. این نسخه درست یک هفته بعد از اولین نسخه بتا منتشر می‌شود.

این نسخه های جدید از طریق سایت توسعه دهندگان اپل قابل دانلود و نصب می باشند. اما قبل از آن شخص استفاده کننده باید از پروفایل تایید شده توسط اپل برخوردار باشد.  بر روی آیفون و آیپد در این به روز رسانی های جدید قابلیت های اضافه شده است نظیر قابلیت گزارش حفظ حریم شخصی که  با آن شما می توانید مشاهده کنید که اپلیکیشن های مختلف هر زمان از چه بخشی از اطلاعات شما در وسیله استفاده می کنند و چه نوع اطلاعاتی از شما از قبیل دوربین، میکروفون، موقعیت شخصی را مورد دسترسی قرار می دهند.

این قابلیت همچنین اطلاعاتی را که در ارتباط با دومین های مختلفی که اپلیکیشن ها و وب سایت ها با آن در تماس هستند در اختیار کاربر قرار می دهد. بنابراین شما می توانید با بررسی اپلیکیشن های خود پشت صحنه کارهایی را که آنها در ارتباط وسیله شما انجام می دهند را زیر نظر داشته داشته باشید.

این قابلیت از طریق مراجعه به بخش تنظیمات قابل فعال شدن می باشد. کاربر باید پس از رفتن به بخش تنظیمات و باعث انتخاب بخش Privacy section و در نهایت انتخاب گزینه App Privacy Report این قابلیت را فعال کند. بعد از آنکه شما را شروع به فعال نمودن از این قابلیت نمودید داده ها به تدریج برای شما در ارتباط با اپلیکیشن های مختلف نشان داده خواهد شد. ولی اپل معمولاً بعد از گذشت هفت روز این داده ها برای کاربر قابل دیدن می کند.  در نسخه دوم  بتای iOS 15.2  قابلیت امنیتی برای کودکان را اضافه نموده است که  در بخش پیام ها با فعال شدن این قابلیت دیگر پیام های نامناسب برای کودکان نشان داده نمی شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.