اپل دومین نسخه بتای سیستم عامل macOS Monterey را با قابلیت کنترل یونیورسال منتشر نمود

اپل دومین نسخه بتای سیستم عامل macOS Monterey را با قابلیت کنترل یونیورسال منتشر نمود

اپل امروز دومین نسخه به بتای سیستم عامل macOS Monterey 12.3 را برای کاربران بتا تستر منتشر نمود. این به‌روزرسانی تنها یک هفته بعد از نسخه اول بتای این سیستم عامل به بازار ارائه می‌شود. کلیه افرادی که عضو گروه بتا تسترهای عمومی هستند می توانند این آپدیت را از طریق مراجعه به بخش به روز رسانی نرم افزاری که در اپلیکیشن System Preferences واقع شده است دانلود و نصب نمایند ولی به قبل از این عمل آنها باید در سایت نرم‌افزارهای بتای اپل برای عضو شدن در گروه بتا تسترها ثبت نام نمایند.

قابلیت کنترل یونیورسال یکی از تغییرات عمده اضافه شده در آپدیت macOS Monterey 12.3 می باشد و به گونه ای طراحی شده است که به کاربر اجازه می دهد تا بتواند از طریق فقط داشتن یک موس، ترک پد یا کیبورد بتواند چندین وسیله مک و یا آیپد را کنترل نماید. به عنوان مثال اگر شما یک مک بوک پرو و یا آیپد پرو دارید می‌توانید هر دو این وسیله ها را از طریق ترک پد مک بوک پروی خود و یا حتی کیبورد آن کنترل نمایید. از طرف دیگر اگر شما یک کیبورد متصل شده به آیپد داشته باشید می توانید از آن طریق چند وسیله مختلف را کنترل کنید.

در سیستم عامل macOS Monterey 12.3 قابلیت کنترل یونیورسال بر روی آیپد مورد نیاز می باشد و وقتی که این آپدیت بر روی وسیله شما نصب شد این ویژگی به صورت خودکار فعال می شود و دیگر نیازی به هیچگونه تنظیم دیگری نمی باشد.  سیستم عامل macOS Monterey 12.3 همچنین شامل  ۱۴ اموجی جدید است که از آن جمله می توان به “دست های پر از قلب” و  “صورت در حال ذوب” و غیره اشاره نمود.

هنوز روش رسمی و استانداردی برای به روز رسانی ایرپاد ها وجود ندارد اما آنچه که مسلم است شما می توانید در حالیکه ایرپاد را به وسیله مک خود وصل می کنید از وجود هرگونه آپدیت جدید برای ایرپاد خود مطلع شوید. علاوه بر این اپل در این بروز رسانی جدید قرار است که قابلیت حمایت از زبان نرم‌افزاری Payton 2 را از سیستم عامل macOS به طور کامل بردارد. بنابراین کلیه برنامه نویسانی که با این سری از برنامه های کد نویسی کار می کنند باید از نسخه های جدیدتر آن که با سیستم های اپل سازگار است استفاده کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.