اپل دومین نسخه بتای سیستم‌ عامل  macOS Monterey ۱۲.۲ را برای توسعه دهندگان منتشر نمود

اپل دومین نسخه بتای سیستم‌ عامل  macOS Monterey ۱۲.۲ را برای توسعه دهندگان منتشر نمود

اپل امروز دوم نسخه بتا از به روزرسانی  macOS Monterey 12.2 را برای مقاصد تست در اختیار توسعه دهندگان قرار داد. این نسخه سه هفته بعد از انتشار نسخه اول و یک ماه پس از انتشار نسخه اصلی  macOS Monterey 12.1 می آید. کلیه توسعه‌ دهندگانی که پروفایل حرفه ای دارند و قبلاً در سایت توسعه دهندگان اپل ثبت نام نموده اند می توانند این نسخه بتا را از طریق مراجعه به سایت مرکز توسعه دهندگان اپل دانلود کنند. آنها می توانند پس از دانلود پروفایل مناسب این نسخه به‌روزرسانی شده را از طریق مکانیسم به روزرسانی نرم‌افزاری در بخش System Preferences نصب نمایند.

اپل همچنین بروز رسانی جدید  macOS 11.6.3 را برای کاربران سیستم‌ عامل Big Sur منتشر نموده است. هنوز مشخص نیست که چه نوع تغییرات اطلاعاتی  در این به‌روزرسانی جدید صورت گرفته است.  اما تا به حال یک ویژگی اصلی که انتظار زیادی از آن می‌رود که اپل بخواهد در سیستم عامل MacOS Monterey  افزودن بخش مرکز کنترل یونیورسال می‌باشد. بخش مرکز کنترل یونیورسال به گونه ای طراحی شده است که با استفاده از آن کاربران می توانند از طریق یک موس یا ترک پد با چندین وسیله مختلف مک و یا آیپد کار کنند. البته قرار است که اپل بر اساس اعلامیه خود  نسخه نهایی این سیستم عامل را در فصل بهار منتشر کند.

اما توصیه اپل آن است که کاربران عادی به هیچ عنوان نسخه های بتا را بر روی سیستم های اصلی خود نصب نکنند چرا که این نرم‌ افزارها عموماً دارای باگ های نرم ‌افزاری و مشکلات امنیتی می باشند که ممکن است به سیستم اصلی آنها آسیب برساند و بهتر است تا انتشار نسخه اصلی عمومی صبر کنند و یا اینکه آن را بر روی وسایل ثانویه که از اهمیت کمتری برخوردار می باشند نصب نمایند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.