اپل دومین نسخه بتای سیستم‌های عامل iOS 15.4 و iPadOS 15.4 را با قابلیت های جدید منتشر نمود

اپل دومین نسخه بتای سیستم‌های عامل iOS 15.4 و iPadOS 15.4 را با قابلیت های جدید منتشر نمود

اپل امروز  نسخه بتای سیستم‌عامل iOS 15.4 و iPadOS 15.4  را برای افراد بتا تستر منتشر نمود. این به‌روزرسانی تنها یک هفته بعد از انتشار نسخه اول بتای این سیستم های عامل در دسترس قرار می‌گیرد. سیستم های عامل  iOS 15.4 و iPadOS 15.4  در صورت داشتن پروفایل مناسب و باز کردن اکانت در وب سایت تست کنندگان بتای اپل امکان پذیر می باشد.

بنابراین کاربرانی که علاقه‌مند به تست کردن این نسخه ها هستند پس از ثبت نام در این وبسایت قادر خواهند از طریق وسایل آیفون و آیپد خود این نسخه های جدید را امتحان کند. سیستم های عامل iOS 15.4 و iPadOS 15.4 شامل تغییرات بسیار عمده ای می باشند. به عنوان مثال آپدیت iOS 15.4 قابلیت جدیدی را به فیس آیدی اضافه می‌کند که از طریق آن کاربر می تواند همراه با داشتن ماسک بر صورت از طریق فیس آیدی وسیله خود را قفل گشایی کند.

علاوه بر این در نسخه سیستم عامل iPadOS 15.4 قابلیت کنترل یونیورسال اضافه شده است و از آنجا که اپل به طور همزمان این قابلیت را برای سیستم‌ عامل macOS Monterey 12.3 نیز فعال نموده است کاربران می‌توانند از طریق این قابلیت تنها با داشتن یک موس،  ترکپد و یا کیبورد چند وسیله مختلف آیپد و یا مک را کنترل کنند. بنابراین برای استفاده از قابلیت کنترل یونیورسال کاربر باید به‌روزرسانی macOS Monterey 12.3 را داشته باشد. علاوه بر این دومین نسخه بتا ۱۵.۴ شامل قابلیت حمایت از ویژگی Tap to Pay on ‌iPhone‌ می باشد که از طریق آن کلیه آیفون های سازگار با قابلیت اپل پی می‌توانند پرداخت‌های خود را بدون نیاز به استفاده از کارت های فیزیکی اعتباری یا دبیت کارت را به انجام برسانند.

البته لازم به ذکر است که کدهای لازم برای این ویژگی در این نسخه های بتا اضافه شده است اما هنوز شرکت های شخص ثالث باید قابلیت سازگاری با آن را داشته باشند تا بتوان از این ویژگی در کلیه امور پرداختی استفاده نمود. از طرف دیگر اپل قرار است در به‌روزرسانی ۱۵.۴ قابلیت اضافه نمودن آیدی های دیجیتال و گواهینامه‌های رانندگی را فعال کند که از طریق آن کاربران می‌توانند با افزودن کارت‌های آیدی خود در اپلیکیشن والت از آیفون برای تشخیص هویت در محافل مختلف استفاده کنند. علاوه بر این قابلیت های دیگری نظیر ابزارک های اپل کارت، یک قابلیت جدید برای کنترل روشنایی کیبورد در بخش مرکز کنترل بر روی آیپد، تسهیل در  دسترسی به SharePlay  و برخی خصوصیات دیگر نیز به این نسخه های بتا اضافه شده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.