اپل دومین نسخه آزمایشی macOS Monterey ۱۲.۱ را برای توسعه دهندگان منتشر ساخت

اپل دومین نسخه آزمایشی macOS Monterey ۱۲.۱ را برای توسعه دهندگان منتشر ساخت

اپل امروز دومین نسخه آزمایشی سیستم‌ عامل macOS Monterey ۱۲.۱ را که قرار است به زودی در دسترس عموم قرار گیرد را برای توسعه دهندگان برای مقاصد تست منتشر نمود. این به روزرسانی نرم افزاری تنها چند روز بعد از انتشار نسخه اول آن در دسترس قرار می‌گیرد.

توسعه دهندگانی که از قبل در سایت توسعه دهندگان اپل ثبت نام نموده اند قادرند که این نسخه بتا را از طریق سایت مربوطه دانلود کرده و بعد از کسب پروفایل مناسب بتوانند آن را نصب کنند. این نسخه بتا از طریق مراجعه به بخش به روزرسانی نرم افزاری Software Update که در بخش System preference قرار گرفته است امکان پذیر می باشد. سیستم‌عامل macOS Monterey 12.1 خصوصیات جدیدی را از قبیل SharePlay برای کامپیوترهای مک برای اولین بار وجود آورد. این ویژگی جدید به کاربران اجازه می‌دهد که در هنگام تماشای تی وی و یا گوش کردن به موزیک و بازی کردن گیم ها از طریق فیس تایم بتوانند آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارند.

قابلیت SharePlay تمام اپلیکیشن هایی که با ویژگی فیس تایم کار میکند اجازه اشتراک محتوا را می دهد. در این صورت شما می توانید در هنگام گوش کردن به موسیقی در اپل موزیک و یا دسترسی به لیست آهنگ های محبوب خود آن  ها را به اشتراک بگذارید. همینطور لیست اسم فیلم هایی را که در تی وی مشاهده کرده‌اید با دوستان خود برای نشان دهید.

در این مورد باید گفت که اپل قابلیت SharePlay را برای اپلیکیشن های مربوط به خود مانند اپل تی وی اپل فیتنس پلاس و اپل موزیک طراحی کرده است و تا به حال هیچ گونه دسترسی ای پی آی برای توسعه دهندگان جهت اتصال به اپلیکیشن های غیر از اپل توسط این شرکت در دسترس قرار نگرفته است. قابلیت SharePlay قبل از این در سیستم‌های عامل   iOS 15.1 و iPadOS 15.1 اضافه شده بود. در این مورد انتظار می‌رود که این نسخه جدید از سیستم ‌عامل macOS Monterey ۱۲.۱ را به طور رسمی در هفته آینده برای استفاده عموم  منتشر نماید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.