اپل دستورالعمل لازم برای رفع مشکل نصب مجدد macOS بر روی مک های M1 را ارائه کرد

اپل دستورالعمل لازم برای رفع مشکل نصب مجدد macOS بر روی مک های M1 را ارائه کرد

مدت کوتاهی پس از عرضه مک های جدید اپل سیلیکون M1 گزارش‌هایی به وسیله کاربران منتشر شد که نشان می داد در هنگام ریستور کردن و نصب مجدد آخرین نسخه macOS بر روی دستگاه های خود با پیام خطای نصب مواجه شدند که در نهایت مک آنها را کاملا به حالت غیرفعال در می‌آورد.

برای همه آنها پیام خطای مشابهی که روی صفحه ظاهر می‌شد که به صورت زیر می باشد.

خطایی در طول روند به روز رسانی به وجود آمده است بنابراین ادامه بروز رسانی امکان پذیر نیست دوباره تلاش کنید.

در طی این هفته اپل دستورالعمل مشروحی را منتشر نمود برای رفع مشکل کاربرانی که در حین نصب مجدد سیستم عامل  macOS Big Sur 11.0.1 بر روی مک های اپل سیلیکون جدید دچار مشکل شده‌اند. راهکار مناسبی را ارائه می دهد به خصوص این مشکل زمانی به وجود می‌آید که بخواهید مک خود را به  macOS Big Sur 11.0.1 به روز رسانی کنیم در بیانیه دستورالعمل اپل اینطور آمده است:

اگر مک های مجهز به چیپ M1 را قبل از بروز رسانی به نسخه  macOS Big Sur 11.0.1 ریستور کنید، قادر نخواهید بود که  macOS  خود را از طریق روند ریکاوری مجددا نصب نمایید. بنابراین پیام خطایی در روی صفحه ظاهر می شود که  نشان از توقف روند به‌روزرسانی می باشد.

اپل پیشنهاد می‌کند که برای حل این مشکل دو روش وجود دارد روش اول از طریق ایجاد نرم افزار بوت کننده bootable installer  و با کمک اتصال به یک مک دیگر امکان پذیر است.

روش دوم که مراحل بیشتری دارد شامل ۱۷ مرحله است با روش ترمینال صورت می گیرد و کمک می کند تا مک های مجهز به چیپ M1 به حالت فعال دوباره ریستور شود. اگر مشکل با انجام راهکار های فوق امکان پذیر نبود و رفع نگردید بهترین راهکار تماس با بخش پشتیبانی اپل و یا مراجعه به بخش فروم اپل است که  آخرین راهکار ها میان کاربر ها تبادل می شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.