اپل دسترسی اپلیکیشن iMessage را از آندروید برای نگه داشتن کاربران در ios مسدود نموده است

اپل دسترسی اپلیکیشن iMessage را از آندروید برای نگه داشتن کاربران در ios مسدود نموده است

در پی دادگاه‌ در حال جریان میان اپل و شرکت اپیک گیمز مسئولین اجرایی اپل می‌گویند که آنها می بایست نسخه اندروید اپلیکیشن iMessage را تا بحال می ساخته اند تا در نهایت به چنین شکایاتی نمی‌انجامید.

در پی یکی از ادعاهای اپی گیمز در مورد این که اپل کاربرانش را در اکوسیستم خود قفل و محبوس می کند، این شرکت ادعا کرده است که اپل از روی قصد باعث جلوگیری از کاربران برای رفتن به سمت اندروید شده است. این مطلب که در یکی از مفاد شرکت اپیک گیمز از اپل آمده است، عوامل اجرایی اپل را نظیر ادیکو، فیل شیلر و گرگ فدرینی را مورد خطاب قرار می دهد.

در این مورد ادیکو اعتراف می کند که اپل می بایست نسخه اندروید این اپلیکیشن را که همچنین قابلیت استفاده در ios داشته باشد را به وجود می آورد است تا کاربران بتوانند از هر دو پلتفرم با همدیگر به انتقال پیام ها بدون هیچ مشکلی بپردازند. بر اساس ادعای اپیک‌گیمز هر دو گرگ فدرینی و فیل شیلر باعث مسدود کردن روند تشکیل و نسخه اندروید اپلیکیشن iMessage شدند. بر این اساس شیلر گفته است که ایجاد اپلیکیشن iMessage در اندروید بیشتر از آنکه به ما کمک کند به ما ضرر می رساند.

اپیک گیمز هم چنین بیان می دارد که مطابق یک ایمیل از سال  ۲۰۱۶ از یکی از کارمندان سابق اپل گفته شده است که اپلیکیشن iMessage اپل یکی از مشکل ترین اپلیکیشن ها برای خروج از سیستم ios بوده است. علاوه بر این شرکت اپیک نیز در بخش دیگری از شکایت خود می گوید که اپل برخی از اپلیکیشن ها را به دلایل بیزینسی و رقابتی به جای دلایل امنیتی رد صلاحیت می کند. علیرغم این ادعای اپیک گیمز اپل قبل از این گزارش داده بود که در فکر ایجاد اپلیکیشن iMessage در اندروید است و همینطور قبلاً برای همچنین کاری اقداماتی را انجام داده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *