اپل در کوارتر سوم ۲۰۲۱ شش و نیم میلیون مک بوک ایر فروخته است

اپل در کوارتر سوم ۲۰۲۱ شش و نیم میلیون مک بوک ایر فروخته است

بر اساس گزارش های موجود به دلیل تقاضای بالا برای مک بوک ایر های مجهز به چیپ ام یک اپل توانست  شش و نیم میلیون لپ تاپ مک در کوارتر سوم امسال به مشتریان ارسال کند. این داده ها بر اساس اطلاعات حاصل از شرکت پژوهشی استراتژی آنالیتیکس به دست آمده است که از داده های مربوط به لپ‌تاپ‌های فروخته شده در ماه‌ های بین جولای تا سپتامبر به دست آمده است و نشان می‌دهد که اپل ۱۰ درصد از بازار فروش لپ تاپ را در دست دارد.

در این میان شرکت لنوو جایگاه اول را با ارسال پانزده و نیم  میلیون لپ تاپ  در دست دارد که ۲۳ درصد سهم بازار لپ‌تاپ را شامل می شود.  بعد از آن شرکت اچ پی و دل که به ترتیب ۱۴.۳ و ۱۲.۲ میلیون لپ تاپ را در طول این دوره فروخته اند و توانسته اند به ترتیب ۲۱ درصد و ۱۸ درصد از سهم بازار را در دست داشته باشند. بر اساس این گزارش بیشتر فروشندگان لپ تاپ در طی این کوارتر داشته‌اند رشد فروش قابل توجهی داشته باشند و در این میان شرکت دل با بیش از ۵۰ درصد افزایش رشد فروش لپ‌تاپ نسبت به سال قبل بیشترین رشد را در میان سایر کمپانی ها در طی دوره زمانی یکسان داشته است.

در مجموع باید گفت که در طی این دوره ۶۶.۸ میلیون لپ تاپ در این کوارتر به فروش رفته است.  در این میان باید گفت که به دلیل وجود برخی تاخیر ها در نتیجه کمبود قطعات الکترونیک این میزان کمتر از میزانی است که باید مورد انتظار باشد. اپل در هفته گذشته گزارش فروش نه میلیارد دلار فروش را از لپ‌تاپ‌های خود در کوارتر چهارم ۲۰۲۱ اعلام نمود که نسبت به سال های قبل بیشترین مقدار رشد را نشان می‌دهد. مدیر عامل اپل تیم کوک نیز در این مورد گفت که تقاضای بسیار بالایی در ارتباط با مک بوک ایر های m۱ در این میان وجود داشته است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.