اپل در کوارتر دوم ۲۰۲۱ به رکورد فروش ۸۹.۶  میلیارد دلار رسید

اپل در کوارتر دوم ۲۰۲۱ به رکورد فروش ۸۹.۶  میلیارد دلار رسید

اپل در کوارتر دوم ۲۰۲۱ توانست داد ۸۹ میلیارد دلار درآمد را از آن خود کند که تا حد زیادی این فروش مربوط به تقاضای بسیار قوی برای آیفون ها، خدمات و همینطور محصولات پوشیدنی اپل مانند اپل واچ بود.

اپل با اعلام گزارش درآمد سه ماهه دوم ۲۰۲۱ خود توانست انتظارات وال استریت را کاملاً  برآورده کند و بیش از آنچه که از انتظار می‌رفت درآمد کسب کند. بر اساس رقم این درآمد نسبت به سال قبل باید گفت که اپل ۵.۴ درصد رشد داشته است. این در حالی است که اپل در سال قبل توانسته بود در کوارتر دوم ۲۰۲۰ میزان ۵۸.۳  فروش داشته باشد. از این رقم درآمد خالص به میزان ۲۳.۶ میلیارد دلار بود که ۱۱۰ درصد رشد را نشان می دهد.

تیم کوک در ارائه گزارش خود بیان نمود که این کوارتر برای اپل نمی‌توانست بدون زحمات بی‌وقفه تیم مهندسین اپل در سراسر جهان به وقوع بپیوندد. در ادامه بیان داشت که از بازخورد مشتریان نیز که از محصولات اپل لذت می‌برند بسیار خوشنود است. در ادامه اظهار نمود که ما در حال بررسی روش های هستیم که بتوانیم هرچه بیشتر به اکوسیستم و جامعه خود کمک کنیم.

او گفت که میزان رشد کوارتر دوم ۲۰۲۱ مقدار ۴۲ درصد افزایش نسبت به سال قبل در نشان می دهد. باید گفت که وال ستریت پیش‌بینی کرد که اپل بتواند درآمد ۷۷ میلیارد دلار را در کوارتر دوم به دست بیاورد، اما با ارائه گزارش امروز اپل باید گفت که این رقم توانست انتظارات وال استریت ژورنال را نیز از سر بگذراند.

در این مورد باید گفت که تا حد زیادی رشد درآمد امسال نتیجه شرایط پندمیک بود که از سال قبل شروع شد و بیشتر کاربران را به کار در خانه و استفاده بیشتر از محصولات الکترونیکی مانند لپ تاپ نمود. جالب اینجاست که از این مقدار ۱۱۰ میلیارد دلار فقط در اثر فروش آیفون ها به دست آمد و تا حد زیادی مربوط به رونمایی و به بازار آمدن مدل های آیفون ۱۲ بود. از طرف دیگر فروش به دست آمده از آیپد در حدود ۷.۸ میلیارد دلار بود که نسبت به سال قبل که ۴.۴ میلیارد دلار بود رشد قابل توجهی را نشان می‌دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *