اپل در کنفرانس WWDC پیش نمایش ویژگی های جدید ۱۵ iPadOS همراه با قابلیت حمایت ابزارک ها در صفحه هوم را نشان داد

اپل در کنفرانس WWDC پیش نمایش ویژگی های جدید ۱۵ iPadOS همراه با قابلیت حمایت ابزارک ها در صفحه هوم را نشان داد

اپل در کنار معرفی سیستم‌ عامل جدید iOS 15 در کنفرانس WWDC پیش نمایش هایی را از تغییرات جدید انجام شده در سیستم عامل iPadOS نیز نشان داد که از مهم ترین آنها می توان به قابلیت جدید اضافه نمودن ابزارک ها در صفحه هوم اشاره نمود.

همانطور که پیش‌بینی می‌شد در رویداد WWDC اپل تغییراتی که قرار است در سیستم عامل iPadOS اعمال شود را در معرض دید توسعه‌دهندگان قرار داد. مانند تغییراتی که در سیستم عامل iOS 14 ایجاد شد اپل حالا در صفحه هوم آیپد نیز به کاربران اجازه می‌دهد تا هر جایی که دلشان می‌خواهد ابزارک ها را اضافه کنند. این شامل ابزارک هایی با اندازه های بسیار بزرگ می باشد که در این حالت با توجه به بزرگ بودن صفحه نمایش در این تبلت ها نسبت به گوشی های همراه می توان از این ویژگی ها به نحو بهتر استفاده کرد.

همین طور  در این سیستم عامل ابزارک های جدید اضافه شده است که می‌توان به Find My، Contacts و GameCenter اشاره نمود. از دیگر قابلیت‌های بسیار مهم می‌توان و ویژگی مالتی تسکینگ اشاره نمود که در این حالت کاربران می‌توانند با تقسیم صفحه به دو قسمت اپلیکیشن‌های مختلف را در هر یک این بخش قرار داده و از آنها به طور جداگانه استفاده کنند.

اپل همچنین تغییرات جدیدی را در اپلیکیشن یادداشت‌های notes ارائه داده است. در سیستم عامل جدید iPadOS اپل همچنین اپلیکیشن ترجمه را به آیپد آورده است. این اپلیکیشن از ویژگی اسپلیت اسکرین حمایت می‌کند و می‌تواند در حالتی که شما صحبت می‌کنید متن را تشخیص داده و زبان آن را مشخص کند. همین طور به سرعت می تواند در حالت همزمان متن را ترجمه کند. علاوه بر این کاربران می‌توانند در هر جایی از سیستم‌ عامل متنی را هایلایت کرده و با ضربه زدن بر روی آن ترجمه متن را مشاهده کنند.

اپل در کنفرانس WWDC پیش نمایش ویژگی های جدید 15 iPadOS همراه با قابلیت حمایت ابزارک ها در صفحه هوم را نشان داد

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *