اپل در پی انتشار iOS 15.2.1 نسخه قدیمی  iOS 15.2 را از دسترس کاربران خارج نمود

اپل در پی انتشار iOS 15.2.1 نسخه قدیمی  iOS 15.2 را از دسترس کاربران خارج نمود

در پی انتشار سیستم‌ عامل iOS 15.2.1 در اوایل ژانویه امسال اپل نسخه قبلی آن یعنی سیستم عامل iOS 15.2 را که از ۱۳ دسامبر در اختیار کاربران عمومی قرار داشت از دسترس خارج کرد. در بعلت دسترس نبودن نسخه iOS 15.2 اگر کاربران نسخه iOS 15.2.1 را از قبل در سیستم خود نصب کرده باشند دیگر نمی‌توانند به نسخه قبلی  بازگردند. اپل بر اساس رسم همیشگی خود در هنگام انتشار یک نسخه جدید معمولاً به منظور آنکه کاربران آخرین نسخه برنامه های نرم افزاری را داشته باشند نسخه قدیمی تر را از دسترس عمومی خارج می کند.

سیستم عامل iOS 15.2 شامل چندین اصلاحات قابل توجه می باشد که از آن جمله می توان به بهبود رسانی قابلیت App Privacy Report، پیام های اضطراری SOS، قابلیت لگسی کانتکت برای تماس با آشنایان و پلن جدید برای اپل موزیک به نام Voice Plan که کاربر را قادر می سازد با استفاده از فرمان های دستوری سیری به پخش موسیقی های موجود در اپل موزیک بپردازد.

  از طرف دیگر نسخه جدید iOS 15.2.1 شامل رفع چند مشکل نرم افزاری می شود که از آن جمله می توان به رفع باگ نرم افزاری اشاره کرد که باعث می شد مسیج هایی که از طریق لینک آیکلاد فرستاده می شوند قابلیت اجرا شدن نداشته باشند. علاوه بر این باگی که باعث می شد اپلیکیشن های شخص ثالث کارپلی CarPlay در هنگام اتصال وسیله های مختلف غیر پاسخگو باشد نیزرفع شده است. ذکر این نکته لازم است که اگر شما هنوز نسخه قدیمی تر را بر روی وسیله های خود دارید در صورت نصب نسخه جدید دیگر به قابلیت دسترسی و استفاده از نسخه قدیمی تر را نخواهید داشت اما اپل همیشه توصیه می کند که کاربران وسیله های خود را به آخرین آپدیت ها و به روز رسانی هایی که به صورت عمومی و نهایی شده منتشر می شود مجهز کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.