اپل در پرونده حقوقی VirnetX بازنده شد و می‌ بایست بیش از ۱.۵ میلیارد دلار بپردازد

اپل در پرونده حقوقی VirnetX بازنده شد و می‌ بایست بیش از ۱.۵ میلیارد دلار بپردازد

اپل در کاهش مقدار پولی که به شرکت VirnetX برای پرداخت کارمزد حق کپی رایت به شرکت VirnetX بدهکار بوده است موفق نبوده و بنابراین این شرکت  قادر به استفاده از تخفیف ۵۰۲ میلیون دلاری از شرکت نامبرده نخواهد بود.  بر این اساس قاضی فدرال امروز تقاضای اپل برای دعوای جدیدی که ادعا می کرد بدهی این شرکت به VirnetX نباید بیش از۱۱۳.۷ میلیون دلار باشد را رد نمود.

مطابق این رای اپل باید مقدار مورد نظر تعیین شده اولیه ۲.۸ میلیارد میلیون دلار را که بر اساس توافقنامه با شرکت VirnetX در اکتبر ۲۰۲۰ به انجام رسیده بود بپردازد و همین طور برای کارمزد های جانبی نیز اپل باید مقدار اضافی ۴۵۴ میلیون دلار  را به این شرکت پرداخت کند که در مجموع می‌تواند مقدار بدهی شرکت اپل به  VirnetX را به بیش از یک ۱.۱ میلیارد دلار برساند.

قاضی های مسول در هر دو پرونده شرکت VirnetX که از اپل شکایت کرده بود به نفع شرکت VirnetX رای داد و گفت که قابلیت های فیس تایم اپل، iMessage و VPN قابلیت هایی هستند که مطابق با حق کپی رایت شرکت VirnetX  اپل از آنها در بخش پروتکل های امنیتی ارتباطی شان استفاده غیرقانونی کرده است. بر این اساس اپل می بایست به ازای هر آیفون یا آیپد مبلغ ۸۴ سنت برای استفاده های بعدی از هر یک از برنامه‌های ذکر شده به شرکت VirnetX بپردازد و این مقداری است که اپل نمیخواست بیش از آن را به شرکت VirnetX بپردازد.

اپل ادعا نمود که رویالتی های آینده باید صفر بوده یا از حد ۱۹ سنت تجاوز نکند. اما قاضی نظر دیگری داشت و معتقد بود که این شرکت باید حقوق شرکت VirnetX را به رسمیت بشناسد. لازم به ذکر است نزاع قانونی مابین این دو شرکت برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ شروع شد و  بیش از ۱۰ سال است که در جریان است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *