اپل در پرونده اپلیکیشن BlueMail  پیروز شد

اپل در پرونده اپلیکیشن BlueMail  پیروز شد

یکی از پرونده‌های مهم ضد انحصاری اپل که مطابق با آن این شرکت از طرف سازندگان اپلیکیشن BlueMail  به منوپولی و ضد رقابتی بودن محکوم شده بود، توسط قاضی رد شد. در حالی که اپل هنوز بر سر نزاع خود با شرکت اپیک گیمز به خاطر بازی فورتنایت درگیر است، شکایت دیگری از جانب شرکت سازنده اپلیکیشنی به نام BlueMail در اپ استور از اپل شده بود.

Blix توسعه دهنده اپلیکیشن BlueMail  اپل را متهم کرد که با اعمال لاگین اجباری به حساب کاربری از طریق گزینه اجباری “لاگین با اپل” قوانین را زیر پا گذاشته است. اپل نیز در پاسخ به این شکایت اپلیکیشن مزبور را به مانند فورتنایت از اپ استور حذف نمود.

بر اساس گزارش بلومبرگ قاضی منطقه دلوار Delaware این پرونده را به دلیل کافی نبودن شواهد و مدارک کافی مختومه اعلام نمود. بنا بر اعلام این قاضی شرکت Blix فاقد شواهد لازم برای اثبات اتهام ضد انحصاری و مونوپولی به اپل می باشد.

کمپانی بلیکس Blix معتقد است که اپل با قدرت و تسلطی که در صحنه اپلیکیشن های اپل استور دارد به دلیل نداشتن رقیب همواره از این تسلط استفاده نموده که باعث می‌شود بسیاری از اپلیکیشن ها به خاطر این اعمال فشارها نتوانند به فعالیت خود ادامه دهند و در اکوسیستم اپ استور رشد کنند.

این بحث که اپل دارای قدرت ایجاد محدودیت در صحنه رقابت است تنها یک دلیل کافی برای اثبات ضد انحصاری بودن کمپانی اپل نیست، این جمله‌ای بود که قاضی استارک در رد این اتهام به شرکت Blix اعلام نمود. اما شرکت Blix اظهار نمود که در پرونده اشاره نموده است که این شرکت قادر به دستیابی به موفقیت های قابل قبول در چندین پلتفرم شده است و برای پنج سال توانسته است در اپ استور مشتریان خودش را به دست بیاورد.

اما قاضی اعلام نمود که این اظهارات خود دلیل بر این است که اپل استور تنها دلیل موفقیت اصلی اپلیکیشن BlueMail  نیست. قاضی هم چنین اتهام سرپیچی اپل از قوانین مربوط به لاگین اجباری به حساب کاربری را رد نمود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *