اپل در پرونده ادعای حق کپی رایت امولاتور iOS در برابر شرکت Corellium بازنده شد

اپل در پرونده ادعای حق کپی رایت امولاتور iOS در برابر شرکت Corellium بازنده شد

دادگاه فدرال آمریکا شرکت  امنیتی Corellium را  در پرونده شکایتی که اپل از این شرکت برای سرپیچی از حقوق کپی رایت iOS کرده بود برنده اعلام کرد.

بر اساس رای دادگاه ادعای اپل مبنی بر اینکه شرکت Corellium از حقوق  کپی رایت iOS سرپیچی کرده است غیرقابل قبول است. قاضی اسمیت اعلام نمود که بر اساس تشخیص دادگاه استفاده شرکت امنیتی Corellium  از پلتفرم iOS بر اساس قانون و بدون هیچ مشکل بوده است.

از طرف دیگر اپل این شرکت را همچنین به استفاده غیر قانونی از از بخش هایی از ios متهم کرده است. در ادامه قاضی اسمیت بیان داشت که با توجه به بررسی پرونده هیچ‌گونه عمل غیرقانونی توسط شرکت Corellium دیده نشد، بنابراین استفاده از پلتفرم iOS در ارتباط با محصول Corellium کاملاً قانونی و مجاز است.

شرکت  Corellium که در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد بر روی کامپیوترها یک محیط شبیه به آیفون مجازی ایجاد می کند که به به محققان و کارشناسان امنیتی iOS اجازه می دهد که بتواند مشکلات امنیتی و باگ‌های نرم‌افزاری محیط iOS را شناسایی کنند. بنا به همین دلیل نرم افزار Corellium  کاملاً مفید تشخیص داده شد و بنا به تصمصم دادگاه هیچ گونه ادعای حقوق کپی رایت برای این شرکت قابل پذیرش نیست.

اپل برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ شرکت Corellium را به خاطر سرپیچی از قوانین کپی رایت iOS مورد شکایت قرار داد و از آن موقع تا هنوز این پرونده توسط  اپل در حال پیگیری و اجراست. علاوه بر مسئله سرپیچی از حقوق کپی رایت اپل ادعا می کند که برنامه مربوط به شرکت Corellium اگر به دست افراد هکر ها و خلافکار های اینترنتی بیفتد می‌تواند خطرناک باشد. چرا که می‌تواند زمینه‌ای برای جرم و خلاف های بسیار سنگین الکترونیک باشد. اما قاضی این ادعای اپل را گیج کننده توصیف نمود و بیان داشت  که شرکت Corellium  قبل از فروش محصول خود به مشتریان دارای یک فرآیند بازرسی و امنیتی بسیار دقیق می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.