اپل در همکاری با مراکز آموزشی بویز اند گرلز برای هزاران کودک امکان فراگیری کد نویسی را فراهم می کند

اپل در همکاری با مراکز آموزشی بویز اند گرلز برای هزاران کودک امکان فراگیری کد نویسی را فراهم می کند

اپل امروز اعلام نمود که برای جشن گرفتن هفته آموزش علوم کامپیوتر برنامه آموزشی جدیدی را آغاز نموده است که به هزاران دانش آموز مرکز بویز اند گرلز که در بیشتر شهرهای آمریکا شعبه دارد امکان فراگیری چگونگی کد نویسی و تسهیلات آن را به وجود می آورد.  در حقیقت دانش آموزان در این مراکز با آیپد هایی که توسط اپل به آنها اهدا می شود قادر خواهند بود که از برنامه کد نویسی رایگان اپل استفاده کنند و این به آن ها اجازه می دهد که بتوانند اصول اولیه طراحی و توسعه اپلیکیشن  را به همراه فراگیری زبان برنامه نویسی نویسی سوئیفت اپل فراگیرند.

این برنامه در شهرهای مختلف آمریکا از جمله آتلانتا، آستین، واشنگتن دی سی، میامی، سانفرانسیسکو و برخی شهرهای دیگر شروع خواهد شد. بر اساس گفته معاون بخش محیطی زستس اپل لیزا جکسون : در اپل ما به تحصیلات به عنوان یک نیروی برابر نگاه می‌کنیم و تمام دانش‌آموختگان باید برای فراگیری مهارت های کد نویسی فرصت ها و وسایل یکسان را در اختیار داشته باشند که بتوانند آینده خود را بر پایه آن لحاظ کنند.

البته در این مورد باید گفت که این برنامه آموزشی اپل برای نوجوانان قبلاً در شهرهای دیگری نظیر آتلانتیک سیتی، دترویت، شیکاگو، نشویل، نیوآرک، و نیوجرسی آغاز به کار کرده است. در حقیقت اپل با ایجاد چنین طرح و تسهیلاتی برای افراد کم سن و سال قصد دارد که به آنها از لحاظ امکانات و اصول آموزشی فرصت‌هایی بدهد تا بتواند بر اثر بر پایه آن آینده خود را بسازند و  در سنین جوانی کدنویسی را تا حد زیادی فرا گرفته و از این طریق بتوانند به پرورش رشد و خلاقیت جامعه توسعه بخشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.