اپل در نظر دارد ساختار کامل یک مک را در درون یک کیبورد بسازد

اپل در نظر دارد ساختار کامل یک مک را در درون یک کیبورد بسازد

بر اساس آخرین پتنت هایی که اپل در اداره ثبت اختراعات ایالات متحده ارائه داده است این شرکت احتمالا بر روی ایده ای کار می کند که بر اساس آن بتواند ساختار کامل یک کامپیوتر مک را در درون یک کیبورد جای دهد، به مانند آنچه که در کامپیوتر کامپیوتر های خانگی دهه ۸۰ مانند کمودور ۶۴ و یا Sinclair ZX Spectrum وجود داشت.

در پتنتی که اپل ارائه داده است تحت عنوان کامپیوتر در درون یک کیبورد نام گذاری شده است که در آن به کیبورد های اشاره می‌کند که ضخیم‌تر از مجیک کیبورد های حال حاضر اپل هستند و می تواند تمام اجزای یک کامپیوتر پیشرفته را در خود جای دهند. بر این اساس اگر چنین وسیله ای ساخته شود فقط نیاز است که آن را به یک نمایشگر اکسترنال از طریق پورت I/O متصل نمود که بتواند هم از طریق پاور و هم از طریق دیتا با آن ارتباط برقرار کند.  این وسیله از طریق وایرلس نیز می‌تواند به وسایل جانبی مانند تراک پد و یا موس و یا هر ورودی دیگر متصل شود.

با لحاظ کردن وسایل یک کامپیوتر در درون کیبورد اپل قصد آن دارد که بتواند وسیله ای بسازد که حمل  و نقل آن برای کاربر به نقطه های مختلف آسانتر شده و بتواند آن را به هر مانیتور اکسترنال در مکان دیگری متصل کرده و از آن استفاده کنند. در برخی از طراحی های ارائه شده در این پتنت کیبوردی را نشان می دهد که به ترک پد متصل شده است. ایده های دیگر طراحی این وسیله ساختار تاشو دارد که دارای یک بخش کیبورد و بخش دیگر صفحه نمایش استی که نمایش های گرافیکی را نشان می دهد. البته لازم به ذکر است که بسیاری از این پتنت هایی توسط اپل که به اداره ثبت اختراعات ارایه می شود به مرحله نهایی تولید نمی رسند، اما حداقل یک دورنمایی از آنچه که اپل نسبت به طراحی مک های آینده دارد را به معرض نمایش می گذارند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.