اپل در نسخه بتای iOS 15.4 قابلیت اضافه نمودن گواهینامه رانندگی را در آیفون فعال کرد

اپل در نسخه بتای iOS 15.4  قابلیت اضافه نمودن گواهینامه رانندگی را در آیفون فعال کرد

یکی از خصوصیات مهم در سیستم عامل iOS 15 که هنوز مورد انتظار است اضافه نمودن گواهینامه رانندگی و یا آیدی های ایالتی در اپلیکیشن والت آیفون و اپل واچ در برخی از ایالات واجد شرایط آمریکا می باشد. بر اساس اطلاعاتی که در وبسایت اپل در این مورد منتشر شده است قرار است که در اوایل ۲۰۲۲ این ویژگی برای وسایل آیفون و اپل واچ فعال شود. در حال حاضر اپل خود را آماده می‌کند تا این ویژگی را آپدیت بعدی سیستم عامل iOS 15.4 اضافه کند.

در نسخه بتای دوم iOS 15.4 که امروز منتشر شد یکی از کارشناسان منبع خبری مکرومرز متوجه اضافه شدن کد های جدیدی در این سیستم عامل شد که در آن اشاره هایی به اضافه نمودن گواهینامه رانندگی و یا آیه های ایالتی شده است. اپل در سال گذشته اعلام نمود که ایالات آریزونا و جورجیا اولین گزینه هایی هستند که برای این ویژگی در نظر گرفته شده اند و ایالات بعدی مانند کنتیکت، آیووا، کنتاکی مریلند، اکلاهما و یوتا پس از آن برای دریافت این ویژگی واجد شرایط می شوند.

ایالات دیگر مانند کلرادو،  دلور، فلوریدا و لوییزیانا نیز خود را آماده می کنند تا سیستم های ایالتی را بر اساس این آخرین به روز رسانی تغییر دهند. هر چند که در این به‌روزرسانی کدهای اضافه شده و شواهد نشان از آمادگی اپل برای ارائه این ویژگی را می دهد اما هنوز به صورت آشکار و رسمی این شرکت اضافه شدن این ویژگی را تایید نکرده است. این ویژگی احتمالاً با انتشار نسخه عمومی iOS 15.4 که قرار است در ماه مارس و آوریل منتشر شود برای تمام کاربران در دسترس قرار خواهد گرفت.

با اضافه شدن این ویژگی کاربران می توانند از طریق آیفون های خود بدون داشتن کارت های فیزیکی اعتباری خریدهای خود را از طریق آیفون انجام دهند. این امر روند خرید های فیزیکی را بسیار تسهیل کرده و دیگر کاربران نیازی به قرار دادن کارت خود در دستگاه های کارتخوان ندارند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.