اپل در مورد پوشاندن دوربین وبکم در مک بوک با هر وسیله ای هشدار داد

اپل در مورد پوشاندن دوربین وبکم در مک بوک با هر وسیله ای هشدار داد

تیم پشتیبانی اپل در این ماه گزارشی را منتشر کرد که در آن مشتریان را از بکار بردن هر گونه درپوش برای دوربین مک بوک ها بر حذر می دارد و هشدار داد که این عمل می تواند به خرابی صفحه نمایش بیانجامد.

مطابق این گزارش راهنما فاصله بین کیبورد و صفحه نمایش بسیار با دقت طراحی شده و قرار گرفتن هر وسیله ای در آن میان می تواند مشکل زا باشد. همین طور پوشاندن دوربین با هر وسیله ای می تواند در عملکردهای تنظیم روشنایی خود کار و True Tone اخلال ایجاد نماید.

اپل پیشنهاد می کند اگر می خواهید از بسرقت رفتن اطلاعات شخصی خود از طریق دوربین جلوگیری کنید، از حس گر نوری دوربین کمک بگیرید و اطمینان حاصل کنید که دوربین ها در حالت غیر فعال هستند. همینطور با محدود کردن اپلیکیشن ها برای دسترسی به اطلاعات دوربین مک بوک، شما می توانید خود را از هک های احتمالی مصون کنید.

این هشدار توسط اپل به دنبال نارضایتی عده ای از کاربران مک بوک بود که با پوشاندن دوربین باعث ترک خوردگی صفحه نمایش شدند. و بیشتر این مشکل در مورد مک بوک پرو ۱۶ اینچ اتفاق افتاد که دارای حاشیه های صفحه نمایش باریک تری است.

به عنوان مثال یکی صاحبان مک بوک پرو ۱۶ اینچ با اتصال درپوش وبکم باعث شد که صفحه نمایش در ناحیه زیر دوربین ترک خوردگی پیدا کند.

گفتنی است خرابی صفحه نمایش در نتیجه اتصال درپوش اتفاقی تلقی شده و در صورتیکه دارای عضویت  +AppleCare باشید بصورت رایگان توسط مراکز تحت پوشش اپل قابل تعمیر است. اما اگر عضویت +AppleCare  ندارید آگاه باشید که این تعمیر برای شما ارزان تمام نخواهد شد.

اپل می گوید بهترین راه برای محدود کردن دسترسی به دوربین این است که به نور سبز آمده از دوربین توجه کنید، این معرف نوری به کاربر نشان می هد که چه زمانی دوربین فعال یا غیر فعال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *