اپل در مورد استفاده از باتری های جایگزین ایرتگ که دارای پوشش تلخ کننده هشدار داد

اپل در مورد استفاده از باتری های جایگزین ایرتگ که دارای پوشش تلخ کننده هشدار داد

هر چند که کاربران در حال حاضر نیازی به تعویض باتری وسیله های ایرتگ خود را ندارند و می‌توانند برای مدت طولانی از آن استفاده کنند، اپل هشدار داد که کاربران از خرید باتری هایی با پوشش تلخ کننده خودداری کنند، چرا که آنها ممکن است با وسیله ایرتگایرتگ سازگار نباشد.

بر اساس نوشته های موجود در صفحه پشتیبانی اپل در مورد تعویض باتری های ایرتگ توصیه شده است که کاربران از بکار بردن باتری با پوشش تلخ خودداری کنند. باتری‌های CR2032 با پوشش تلخ ممکن است با وسیله ایرتگ کار نکند چرا که این پوشش می تواند  از تماس باتری با وسیله ایرتگ جلوگیری کند.

این پوشش محافظتی توسط برخی از سازندگان باتری برای جلوگیری از بلعیده شدن باتری توسط بچه ها اعمال می شود. از آنجا که این پوشش ها بسیار تلخ می باشند سبب می شود تا بچه‌ها به سرعت از خوردن آن جلوگیری کند. این مواد تلخ از مواد شیمیایی غیر سمی ساخته شده که مزه و بوی تلخ دارند و معمولاً برای وسیله هایی که پتانسیل خطرناک بودن را در صورت خورده شدن دارند اعمال می‌شود.

این مواد شیمیایی واقع در پوشش این باتری‌ها با بزاق دهان ترکیب شده  و طعم بسیار غیر ناخوشایندی را ایجاد می‌کنند. اپل این صفحه پشتیبانی را یک روز پس از آنکه استرالیا به مصرف کنندگان و مشتریان توصیه نمود که والدین باید وسیله‌ ایرتگ را دور از دسترس بچه‌ها نگهداری کنند ایجاد نمود.  زیرا که باتری های ایرتگ به آسانی قابل دسترس بوده و می‌تواند باعث خفگی احتمالی افراد خردسال شود.

برای باز کردن ایرتگ کاربران به سادگی می توانند با فشار دادن رو به پایین درپوش فولادی و چرخاندن آن در جهت عقربه های ساعت در پوشش را بردارند و به باتری دسترسی پیدا کنند.  بر اساس گزارشات حداقل یک فروشنده استرالیایی این محصول را از قفسه فروشگاه خود به دلایل ذکر شده بیرون آورده است.  وسیله ایرتگ به اندازه یک سکه کوچک می باشد و قابلیت این را دارد که کاربر بتواند با آ‌ن وسایل شخصی ضروری خود را ردیابی کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.