اپل در مظان اتهام تخلف از قانون کار چینی در کارخانجات تولید کننده آیفون

اپل در مظان اتهام تخلف از قانون کار چینی در کارخانجات تولید کننده آیفون

بر اساس گزارشات موجود، مفاد قوانین کار ۲۰۱۴ چین هنوز توسط تولیدکنندگان صاحبان صنایع  نادیده گرفته می‌شود و اپل ظاهراً این مسئله را نیز بدلیل افزایش هزینه ها و تاخیر در آماده سازی آیفون ها نادیده گرفته است.

اگرچه اپل از جمله کمپانی هایی است که در حال انتقال کارخانجات تولیدی خود از چین به کشورهای دیگر می باشد اما کارخانجات اصلی این شرکت که هنوز در چین هستند در حال تخلف و سرپیچی از قوانین کار چینی می باشند. در کارخانه جات بسیار عظیمی نظیر فاکسکان، کوانتا، و پگاترون گزارش شده است که با اطلاع کامل اپل در حال تخلف و سرپیچی از قوانین کار می‌باشند.

بر اساس اطلاعات حاصل از منبع خبری The Information کشور چین قانونی را در ۲۰۱۴ به تصویب رساند که می گوید بیشتر از ده درصد کارگران کارخانه نباید شغل های موقتی داشته باشند یا به صورت موقتی استخدام شوند.  این بدان دلیل است که کارمندان و کارگران دائمی به طور قابل ملاحظه‌ای حقوق بیشتری را دریافت می‌کنند و از لحاظ قانونی و بیمه بهتر حمایت می‌شوند.

اما کارخانجات اصلی تولید کننده محصولات اپل هنوز به طور سنتی در حال استخدام نفرات زیادی از کارگران به صورت موقتی هستند که فقط در زمان آماده سازی محصولات جدید به طور گسترده انجام می شود.

بر اساس گزارشات اپل در سال ۲۰۱۴، ۳۶۲ کارخانه خود در چین  را از طریق در یک نظرسنجی مورد تحقیق قرار داد و متوجه شد که تقریباً نصف استخدام شوندگان کارگران و کارمندان موقت را تشکیل می دهند، که این به وضوح بیش از مقدار ۱۰ درصدی که  قانون اجازه می دهد.

 The Informationمی‌گوید که جزئیات این خبر ها را از چهار تن از استخدام شوندگان قبلی اپل گرفته شده است که با این مشکل مواجه شده بودند. ۳ نفر از آنها از جمله کارکنان تیم مسئول در کارخانجات تولیدی اپل می باشند که وظیفه تامین بیمه حمایت های قانونی از کارگران را به عهده داشتند و نفر چهارم یکی از مدیران سابق خود اپل می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *