اپل در مذاکره با یک خورو ساز ژاپنی برای پروژه اپل کار

اپل در مذاکره با یک خورو ساز ژاپنی برای پروژه اپل کار

در ژانویه ۲۰۲۰ مردی که خودش را رئیس بخش قطعات اپل معرفی نمود به یک شرکت خودروساز ژاپنی به نام ساندن خبر داد که اپل قصد دارد به عرصه ساخت خودروهای برقی پا بگذارد و تصویر شماتیکی از این وسیله برقی را به همراه قطعات مربوط به کولر خودرو ارائه نمود. این مطلب توسط منبع خبری ژاپنی نیکی آسیا منتشر شده است.

ساندن یک تولیدکننده بسیار مشهور در زمینه ساخت قطعات کولر های گازی وسائل خودروهای مختلف می باشد و بر اساس آنچه که در این گزارش آمده است اپل و شرکت ساندن در ارتباط با شرایط و تسهیلات لازم جهت ساخت قطعات خاصی در این مورد به گفتگو پرداخته اند. به هر حال به دلیل آنکه وضعیت های مالی به دلیل شرایط پندمی این شرکت را تحت فشار مالی قرار داده بود در ۲۰۲۰ متحمل بدهکاری و زیان قابل توجهی شد و متعاقب آن در جون ۲۰۲۰ صحبت هایی که این شرکت با اپل در آن موقع انجام داده بود به دلیل همین موقعیت و شرایط خاص ناتمام ماند.

در این گزارش به جزئیات بیشتری در ارتباط با موضوعات و مباحثی که این دو شرکت در آن جلسه مطرح کرده‌اند اشاره نشده است. اما این مطلب قبل از هر چیز شاهد دیگری است که نشان می دهد اپل به طور جدی قصد دارد که به عرصه ساخت اتومبیل های برقی پا بگذارد. در نوامبر ۲۰۲۱ مارک گورمن از بلومبرگ گزارش داد که اپل در حال سرعت بخشیدن به پروژه مربوط به ساخت اتومبیل های برقی خود می باشد که قادر خواهد بود به طور کامل و بدون احتیاج به راننده عمل کند.

گورمن  در این مورد اعلام نمود که اپل سال ۲۰۲۵ را برای رونمایی اپل کار در نظر گرفته است اما این پروژه به دلایل متعدد و خروج بسیاری از مهندسان کلیدی در این پروژه تا گونه ای بر اساس آنچه که انتظار می‌رفت پیشروی نکرده است.  بنابراین نمی‌توان این زمان‌بندی را کاملاً صحیح دانست.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.