اپل در سال ۲۰۲۰ تقریباً نصف تمام گوشی‌های همراه در ژاپن را فروخته است

اپل در سال ۲۰۲۰ تقریباً نصف تمام گوشی‌های همراه در ژاپن را فروخته است

شرکت تحلیل داده های بین المللی (IDC) گزارش سالانه خود را در مورد فروش گوشی های همراه در ژاپن انتشار داد و اپل با گوشی های جدید آیفون ۱۲ خود توانست در میان سایر  برندها با فاصله زیاد رتبه اول را از آن خود کند.

بر اساس این داده ها در کوارتر نهایی ۲۰۲۰ اپل با فروش ۶ میلیون واحد گوشی همراه ۵.۶ درصد سهم فروش موبایل های فروخته شده در بازار ژاپن را  از آن خود کرده است که این نسبت به سال گذشته در همین کوارتر  ۱۳.۸ درصد رشد سالانه را نشان می دهد.

این گزارش بیان می کند که بیشتر گوشی های فروخته شده شامل گوشی های مجهز به تکنولوژی ۵G بوده است که شامل مدل های آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس می باشد. برای تمام طول سال ۲۰۲۰، اپل هم چنین مقام اول را بازار ژاپن گوشی های همراه داشته است. بر اساس داده‌های حاصل از IDC اپل ۶۳ میلیون واحد آیفون فروخته است که  ۴۶.۵ درصد از سهم بازار را نشان می دهد.


این رقم نسبت به سال ۲۰۱۹ ۸.۳ درصد افزایش رشد فروش را نشان می دهد. بررسی میزان گوشی‌های همراه ارسال شده در کوارتر چهارم نشان داد که شرکتی که بعد از اپل بیشترین میزان فروش را در ژاپن داشت شرکت شارپ بود که با فروش یک میلیون واحد ۱۲.۴ سهم بازار را کسب نمود.

بعد از آن یک کمپانی محلی دیگر به نام Kyocera مقام سوم را تنها با ۷ درصد سهم بازار و فروش هشت صد هزار واحد بدست آورد. در این مورد سامسونگ توانست با فروش ۷۸۱ هزار واحد گوشی تنها ۶.۸ درصد سهم بازار را از آن خود کند و در مقام چهارم قرار گرفت.

علی رغم بحران پندمیک  که COVID-19 و بسته شدن سراسری فروشگاه ها ارسال و فروش گوشی های همراه از تمام فروشنده ها ۱۰.۳ درصد نسبت به سال قبل افزایش را نشان می‌دهد.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *