اپل در حال یافتن چاره ای برای جانشین کردن پاسپورت و آیدی های کاغذی با آیفون است

اپل در حال یافتن چاره ای برای جانشین کردن پاسپورت و آیدی های کاغذی با آیفون است

اپل در حال پژوهش و تحقیق بر روی این واقعیت است که چطور می توان هویت یک شخص را از طریق آیفون مطابق با آنچه که در پاسپورت رسمی قید شده است تعیین نمود. در ایده های اپل حتی استفاده از آیدی های دیجیتال نیز  قید شده است. اما آنچه که انتظار می رود این است که پاسپورت ها و گواهینامه های رانندگی و تمام آیدی ها به زودی همگی دیجیتال خواهند شد.

اپل قبل از این مرحله پرداخت و همین طور کیف پول دیجیتال را برای پلتفرم خود ایجاد کرده است. این شرکت قبلا چندین پتنت را در مورد این مسئله به ثبت رسانده است که یکی از آنها در مورد این واقعیت که چطور مقامات رسمی می توانند با استفاده از آیفون آیدی یک شخص را درخواست و آن را تایید کنند.

حالا پتنت جدیدی که توسط اپل به ثبت رسیده است نشان می‌دهد که هر آیفون می‌تواند توسط یک آی دی دیجیتال معرفی شده که مالک آن گوشی محسوب می‌شود و می‌تواند به عنوان یک کارت هویت رسمی مورد استفاده قرار بگیرد. در این پتنت از کلیه روند های امنیتی در سطوح بالا صحبت می‌شود که یک کاربر می تواند با ارائه آیفون خود به مقامات رسمی بتوانند هویت خود را به اثبات برساند.

در این مورد اپل از مجموعه امکاناتی صحبت می کند که از طریق آن یک شخص بتواند کارت‌های هویت فعلی را از طریق موبایل به صورت هویت های دیجیتال در آورده و جانشین مراحل تایید و تشخیص هویت شود.  اپل در پتنت مذکور از تکنولوژی های ارائه شده توسط پورت های ارتباطی ان اف سی NFC و RFID استفاده می شود. علاوه بر این استفاده از بیو حسگرها یا بیوسنسورها مطرح می شود مانند فیس آیدی که بتواند هویت کاربر را با دقت بسیار بالا تشخیص داده و در کنار کلیه داده های ثبت شده در آیفون در موقع لازم آنها را ارائه دهد.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.