اپل در حال گرفتن کمک هزینه های دولتی برای تولید آیپد در هند

اپل در حال گرفتن کمک هزینه های دولتی برای تولید آیپد در هند

منابع نزدیک به تامین کننده ها می گویند که اپل قصد دارد که میزان تولید آیپد را در هندوستان افزایش دهد و بر این اساس این شرکت در حال مذاکره با قانون گذاران محلی برای افزایش میزان وام و پاداش های دولتی برای کارخانه ها و شرکت های تکنولوژی می باشد.

در پی گزارش‌های قبلی که بیان می کرد اپل در حال گسترش تولید آیفون در هندوستان می باشد، این شرکت در حال حاضر در پی آن است که در روند  مشابهی تولید آیپد را نیز افزایش دهد. برای افزایش تولید آیپد اپل در حال لابی کردن قانون گذاران هندی می باشد که بتواند طرح های جدیدی  را افزایش میزان وام ها مشوق های مالی  دولتی به تصویب برسانند.

بر اساس گزارش رویترز شرکای هندی اپل مانند ویسترون از از کمک های مالی مشابهی در ۲۰۲۰ استفاده کردند. رئیس جمهور هندوستان Narendra Mod پس از آن ۶.۷ دهم میلیارد دلار برای تقویت میزان مونتاژ گوشی های همراه تصویب نمود.

بنابراین در حال حاضر دولت در نظر دارد برای بازگشت پول به صاحبان صنایع از مشوق های مالی استفاده می کنند که بر اساس آن هر تامین کننده ای با توجه به میزان صادرات کالا از هندوستان می تواند مشوق های مالی دریافت کند.

انتظار می‌رود مشوق مالی جدیدی در فوریه ۲۰۲۱ با حداکثر  مقدار ۷۰ میلیارد روپیه یا ۹۶۴ میلیون دلار برای ۵ سال به تصویب برسد. اپل و سایر شرکت ها بر اساس گزارشات در حال فشار آوردن به دولت می باشند که بتوانند  مقدار این کمک های مالی را به ۲.۷ میلیارد دلار افزایش دهند.

بر اساس رویتر گزارش هایی نیز منتشر شده است که نشان می‌دهد که قانونگذاران دهلی‌نو همچنین در پی تصویب نمودن این مشوق های مالی به خصوص در زمینه ی ساعت های هوشمند و سایر وسایل پوشیدنی هوشمند  هستند. این طرح به نظر می رسد که در طول ۵ سال مقدار ۵۰ میلیارد روپیه یا ۶۸۷ میلیون دلار به کمپانی ها کمک مالی نمایند.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *