اپل در حال کار بر روی تکنولوژی برای مخفی نمودن فضای خالی آنتن در آیفون و آیپد می باشد

اپل در حال کار بر روی تکنولوژی برای مخفی نمودن فضای خالی آنتن در آیفون و آیپد می باشد

آیفون ها و آیپد های سلولار آینده ممکن است از تکنولوژی جدیدی بهرمند شوند که در آن فضای خالی آنتن در درون یک کاور مخفی می شود. در این حالت ایده کلی بر این اساس است که برای پر کردن فضای آنتن می‌توان از مواد مختلف استفاده نمود یا از لایه های نازکی که موادی مشابه با مواد به کار رفته در قاب های آیفون و آیپد را دارند استفاده کرد.

یکی از چالش های موجود در طراحی آیفون ها و آیپدها ایجاد محفظه هایی است که بتواند به طور موثر امواج الکترومغناطیس و سیگنال های دریافت شده توسط آنتن در داخل وسیله ای موبایل را بدون هیچ ممانعتی دریافت کند.  بنابراین محل طراحی شده برای آنتن باید طوری باشد که بدون اخلال و مسدود نمودن مسیر سیگنال بتواند آنتن را در خود جای دهد و یا این که از روزنه هایی در این مورد استفاده شود که آنتن بتواند با دنیای خارج به صورت آزادانه در ارتباط باشد.

طراحی محفظه و محل های لازم برای آنتن ها کار آسانی نیست بخصوص که اپل حساسیت‌های زیادی در ارتباط با طراحی داخلی و نحوه قطعات جا دادن قطعات داخلی خود دارد. در حالت آیپد بخش پشتی شامل یک پوشش فلزی کاملاً یک قطعه می باشد که خلل و فرجی برای آنتن باقی نمی گذارد و همین طور در این بخش پشتی از موادی استفاده نشده است که بتواند اثرات سیگنال آنتن را به حداقل برساند.

راهکار های ارائه شده برای رفع این مشکل استفاده از قاب های دو بخشی می‌باشد که باعث می‌شود در کنار آنتن روزنه‌هایی با فضاهای خالی ایجاد شده که بتواند راهی را برای رفت و آمد سیگنال و دریافت آن  باز بگذارد. اما انجام چنین ایده‌ای می‌تواند به بروز مشکلات دیگری در طراحی منجر شود که از آن جمله می‌توان به از دست رفتن زیبایی حاصل از به کار بردن قطعه یکدست و همین طور ضعیف شدن کل ساختار بدنه وسیله اشاره کرد.

اما در سند ابداعی جدیدی که توسط اپل در روز سه‌شنبه منتشر نمود از ایده ی ایجاد محفظه دو قسمتی صحبت می‌شود که می‌تواند آنتن را به گونه‌ای در خود جای دهد و فضای مورد نیاز آنتن را ایجاد نماید و این فضای خالی نیز به گونه ای با مواد ویژه ای پر شود به طوری که در نهایت آن به صورت یک بخش یک قطعه ای  به نظر می آید.  بر اساس این ایده  بخشی از فضای خالی مربوط به محل آنتن توسط لایه ای از جوهری مخصوص پر خواهد شد که می تواند روزنه ها و فضای خالی را به خوبی پر نماید.

البته بخش اصلی این محفظه از فلز ساخته خواهد شد و بخش دوم آن بخش ثانوی است که توسط یک ماده غیر رسانا مانند پلاستیک فشرده  که در امواج الکترومغناطیس خللی وارد نکند ساخته خواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *