اپل در حال پیش روی در ساخت لنزهای نیمه شفاف برای هدست های AR

اپل در حال پیش روی در ساخت لنزهای نیمه شفاف برای هدست های AR

بر اساس آخرین گزارش ها، اپل و فاکس کان Foxconn به موفقیت هایی در مراحل ساخت هدست های AR که چند سالی است شایعات آن وجود دارد رسیده اند. مطابق با این گزارش تولید لنزهای نیمه شفاف از مرحله پروتوتایپ prototype و ماکت بیرون آمده و دارد به ساخت واقعی محصول بیشتر نزدیک می شود.

این منبع اشاره می‌کند که این لنز ها هنوز یک یا دو سالی با مرحله تولید انبوه فاصله داشته و به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۲ عرضه خواهند شد.

مطابق با گزارش دیگر اپل پروژه AR و VR خود هنوز در حال تصمیمم گیری است که آیا باید در تولید این هدست ها باید روی تمام توانایی ها و ویژگی های گرافیکی را تماما در درون هدست جای دهد یا بر روی قابلیت ارتباط این هدست ها به یک هاب HUB مرکزی تمرکز نماید.

همینطور گفته می شود اپل در حال ساخت چندین نوع مختلف از هدست های AR است که هر کدام قابلیت های مختلفی دارند و چند سال آینده قرار است به طور جداگانه به بازار عرضه شوند.

لازم به ذکر است که اپل برای ساخت محصولات خود مراحل مختلفی را در نظر می گیرد. مرحله اول تولید نمونه پروتوتایپ که در کالیفرنیا و چین صورت می گیزد. بعد نوبت به مرحله تست ارزشیابی فنی و مهندسی می شود که هزاران محصول از جهات مختلف تست می شوند و در نهایت محصول وارد مرحله تولید انبوه می گردد.

گفتنی است اپل در حال ساخت لنز های نیمه شفاف به صورت یک خط تولید مجزا در کارخانه Foxconn می باشد. این کارخانه در جنوب غربی چین واقع شده است. لارم به ذکر است مرحله تولید ای پد نیز در همین کارخانه انجام می شود.  

همین طور شایع است که اپل دارای یک تیم مجزا شامل صدها کارمند و متخصص است که بطور سری روی پروژهای هدست های AR و VR در حال کار می باشند. نتایج حاصل از این پروژه روی محصولات جدیدی که در آینده توسط اپل به بازار عرضه می شوند تاثیر بسزائی دارد.  

2 نظر در مورد “اپل در حال پیش روی در ساخت لنزهای نیمه شفاف برای هدست های AR

  1. اشتراک ها: طرح اولیه عینک اپل پیشنهاد می کند هر سطحی در دنیای خارج می تواند به عنوان یک عنصر لمسی مجازی تلقی شود | Texnoli

  2. اشتراک ها: تصاویر مربوط به چیپ A14 RAM برای آیفون ۱۲ در شبکه های اجتماعی منتشر شد | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *