اپل در حال پژوهش و تحقیق برای پیدا کردن راهی برای استفاده از دوربین آیفون ها برای تشخیص اوتیسم در کودکی

اپل در حال پژوهش و تحقیق برای پیدا کردن راهی برای استفاده از دوربین آیفون ها برای تشخیص اوتیسم در کودکی

بر اساس گزارشات اپل در حال پژوهش بروی پیدا کردن راهکار هایی است که بتواند با استفاده از دوربین‌های موجود در وسیله های آیفون نارسایی هایی مانند اوتیسم در کودکی را تشخیص دهد. در این حالت داده های حاصل از لنز دوربین ها به گونه‌ای با مشاهده نحوه رفتار کودک جمع آوری می شود و می تواند برای تشخیص این نارسایی مورد استفاده قرار گیرد. این مطلبی است که وال استریت ژورنال آن را منتشر نموده است.

بر اساس این گزارش اپل قصد دارد که از دوربین آیفون ها به گونه ای برای ردیابی و مانیتورینگ چهره کودک و بررسی رفتارهای مختلف چهره در این دوره زمانی به کار برود. به عنوان مثال داده هایی مانند آن که چطور کودکان نگاه شان را از صفحه آیفون بر می گردانند یا به آن نگاه می کنند. که نحوه رفتار چهره کودک  می تواند نشان دهنده اوتیسم در دوران کودکی باشد.

یک شرکت بیوتکنولوژی آمریکایی به نام بیوژن هم قبل از این گزارش داده بود که با اپل در حال همکاری می باشد تا بتواند بر روی راهکارهایی که با استفاده از آن آیفون ها و اپل واچ بتوانند در تشخیص نشانه های افسردگی در کاربران مورد استفاده قرار گیرند. علاوه بر این در این گزارش ذکر شده است که اینگونه ویژگی‌ها ممکن است هیچ موقع برای کاربران عادی در دسترس قرار نگیرند.

اما باید در نظر داشت که اپل سرمایه‌گذاری زیادی را برای اندازه‌گیری فاکتورهای مختلف مربوط به نارسایی‌های قلبی قبل از این انجام داده است که بتوان آن را در اپل واچ های خود به کار گیرد. در این گزارش نیز در نهایت اشاره می شود که با توجه به موازین امنیتی اپل، این شرکت تنها به بررسی الگوریتم ها، متغیرها و بررسی فاکتورهای مختلف در وسیله کاربر خواهد پرداخت و این گونه اطلاعات به هیچ عنوان به بخش کلاد منتقل نخواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.