اپل در حال پژوهش برای توسعه قابلیت CarPlay با حمایت های جدید کنترل عملکرد های خوردو ها می باشد

اپل در حال پژوهش برای توسعه قابلیت CarPlay با حمایت های جدید کنترل عملکرد های خوردو ها می باشد

بر اساس گزارش جدید از بلومبرگ اپل در حال تحقیق برای اضافه نمودن قابلیت های CarPlay می‌باشد که بر اساس آن برای یک سری از فرمان های مفید در اتومبیل مانند کنترل سیستم تهویه، رادیو، اندازه گیری سرعت، تنظیم صندلی‌ها و بیشتر اضافه خواهد شد. این پروژه که تحت نام رمزی IronHeart نام‌گذاری شده است هنوز در مراحل اولیه قرار دارد اما بر اساس گزارش و اپل با خودروسازان مختلف در حال همکاری می باشد تا بتواند قابلیت CarPlay را برای کاربرد عملکردهای بیشتر آماده سازی کند.

در حال حاضر ویژگی اپلیکیشن CarPlay تنها برای کنترل و پلی ترک های موسیقی به کاربر کمک می کند اما  امکان کنترل سایر خصوصیات و عملکرد های انجام شده در داخل اتومبیل را ندارد.‌ این پروژه جدید با این هدف راه اندازی شده است تا بتواند این قابلیت‌ها را نیز برای ویژگی CarPlay اضافه کند.

در این گزارش گروهی از عملکردهای مختلف خودرو را لیست می کند که ویژگی CarPlay می تواند در آینده از آن برخوردار شود. ویژگی هایی مانند اندازه گیری درجه حرارت در داخل و خارج اتومبیل،  همینطور اندازه گیری میزان رطوبت، کنترل وضعیت صندلی ها و کنترل برای اسپیکر هایی که در درون اتومبیل ها از قبل نصب شده ار آن جمله اند. این گزارش می گوید که استراتژی CarPlay‌ مشابه آن چیزی است که قابلیت های سلامتی و همین طور قابلیت‌های انجام گرفته شده در داخل خانه را اط طریق ایفون پوشش خواهد داد. در نهایت اپل تمامی این اطلاعات را در داخل یک اپلیکیشن منفرد در داخل آیفون آن ها حفظ می کند و کاربر می‌تواند تمام این قابلیت های آیفون خود کنترل کند.

با پروژه  IronHeart ویژگی CarPlay از یک سیستم گسترده تری برخوردار خواهد بود که به کاربر اجازه کنترل وسیله نقلیه خود را بدون آنکه بخواهد از دکمه های موجود در اتومبیل خود استفاده کند می دهد  در نهایت باید گفت از آنجا که اپل بر اساس شایعات هنوز در مرحله ساخت اولیه اتومبیل های برقی خود می باشد برای ویژگی CarPlay و هرگونه قابلیت اضافه شده اپل باید قبل از آن با خودروسازان دیگر هماهنگی ‌های لازم را انجام دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.