اپل در حال مذاکره با چند خودروساز ژاپنی بر سر تولید اپل کار است

اپل در حال مذاکره با چند خودروساز ژاپنی بر سر تولید اپل کار است

در آستانه گرم شدن شایعات مربوط به اپل کار گزارشی در روز سه شنبه ادعا می کند که اپل در حال بحث مذاکره حداقل با ۶ خودروساز ژاپنی می باشد که بتوانند برای تولید ماشین نقلیه آینده این شرکت با او همکاری کنند.
به گزارش منابع خبری ژاپنی نیکی که اطلاعات خود را از منابع خبری متصل به تامین کنندگان قطعات تامین کنندگان خود را به دست آورده است، اپل در حال رسیدن به توافق با چند این کمپانی ژاپنی می باشد که می تواند در نهایت به همکاری آنها به تولید اپل کار منجر شود. گفته می شود که اپل می‌خواهد استراتژی مشابهی با آنچه که برای تولید آیفون و آیپد تابحال در پیش گرفته است برای تولید اپل کار نیز در نظر بگیرد.

به این صورت که این غول صنعت تکنولوژی برای تولید وسیله نقلیه خود از چندین‌ شرکت برای تأمین قطعات و مونتاژ نهایی وسیله کمک خواهد گرفت. بر اساس گفته این منابع، شرکت های ژاپنی چندان برسر پیوستن به اپل و همکاری با این شرکت اتفاق نظر ندارند، و این تا حد زیادی به نوع استراتژی هایی که اپل برای تولید محصولات خود دارد مربوط می‌شود.

در حقیقت اپل از تامین کننده های خود با قوانین سختگیرانه‌ای انتظار دارد که به عنوان بخشی از برند فقط با تولید وسایل مربوط به محصول اپل سود ببرند اما به هیچ وجه از برند مورد نظر آنها در مورد نامی به میان نخواهد آمد که این تاثیر مثبتی بر اعتبار آنها ندارد. به همین دلیل کمپانی های ژاپنی چندان برای این همکاری ذوق زده نیستند.

از این قرار هفته پیش نیز گزارشی منتشر شد که نشان می داد عوامل اجرایی شرکت اتومبیل سازی هیوندایی نیز بر سر همکاری احتمالی با اپل برای تولید اپل کار نیز اتفاق نظر ندارند و می گویند که این همکاری نمی تواند و باعث تقویت تصویر و آبروی برند آن ها شود. آنها می توانند از این جهت به سود به دست آمده در این مورد فکر کنند که در دراز مدت چندان تاثیرات مثبتی نخواهد داشت.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *