اپل در حال مذاکره با هیوندای برای تولید اپل کار

اپل در حال مذاکره با هیوندای برای تولید اپل کار

بر اساس گزارش‌های موجود اپل در حال مذاکره برای بستن قراردادی است که بر اساس آن می‌تواند با شرکت اتومبیل سازی کره‌ای هیوندای برای تولید وسیله نقلیه الکترونیک خود همکاری نموده و همین طور از این شرکت برای ساخت تکنولوژی باتری ویژه‌ای که دارای کارایی بسیار زیادی است کمک بگیرد.

 منبع خبری Korea Economic Daily گزارش می دهد که اپل و هیوندای در مرحله ایجاد قراردادی هستند که مطابق با آن شرکت کره‌ای مسئولیت کامل تولید اپل کار را به گردن خواهد گرفت. این پروژه که توافق‌های اولیه آن انجام شده است در مرحله تایید نهایی توسط رئیس شرکت هیوندای Chung Eui-son می باشد.

 علاوه بر تولید اپل کار هیوندای نقش عمده ای را در ساخت و ارائه راه حل برای تولید باتری های لازم برای وسایل نقلیه بر عهده خواهد داشت.  بر اساس منابع موجود تولید باتری احتمالاً در کارخانه هیوندای یا کیا در ایالات متحده به انجام خواهد پیوست.

به گزارش رویتر در ماه دسامبر اپل در حال توسعه و ساخت یک تکنولوژی باتری به نام “next level” می باشد که مطابق با آن با صرف هزینه کمتری امکان ساخت باتری هایی فراهم می آید که وسیله نقلیه می تواند با آن مسافت زیادتری را بدون شارژ طی می نماید

بر اساس پروژه تایتان، اپل از سال ۲۰۱۴ مشغول بررسی ایده های مختلف برای ساخت وسیله نقلیه خود بوده است. این پروژه در سال ۲۰۱۶ تقریبا متوقف شد و بعد از آن اپل تصمیم گرفت که به جای ایجاد یک وسیله نقلیه مجزا فقط به توسعه سیستم های الکتونیک لازم برای اتومبیل های خودران اکتفا کند اما گزارشات جدید نشان می دهند که اپل دوباره تمایل برای ایجاد وسیله نقلیه ساخت خود را از سر گرفته است.

بلومبرگ نیز اخیرا گزارش داده است که اپل در حال توسعه و ساخت اتومبیل خودران خود می باشد که  پروژه ای است که مدت آن احتمالاً ۵ سال طول خواهد کشید. بر اساس گزارش CNBC در پی تماس این بر منبع خبری با شرکت هیوندای تایید شده است که اپل و مذاکره این شرکت برای تولید اپل کار جدی بوده و در مرحله تایید نهایی آن به سر می رود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *